• НБУ:USD 38.80
НБУ:USD  38.80

29 березня

Росіянин Карякін програв битву за титул чемпіона світу з шахів

Магнус Карлсен захистив титул чемпіона світу з шахів. У поєдинку за шахову корону норвежець обіграв росіянина Сергія Карякіна за підсумками чотирьох партій тай-брейку.

На тай-брейку суперники грали у швидкі шахи з контролем по 25 хвилин плюс 10 секунд на хід. Після двох нічийних партій Карлсен взяв верх чорними фігурами в третій грі, а також виграв четверту партію, де грав білими. У підсумку норвежець здобув перемогу на тай-брейку з рахунком 3:1.

Раніше, нагадаємо, дванадцять основних партій переможця не виявили. Вони завершились з рахунком 6:6.

"Захистити титул в свій день народження - немає нічого кращого! Сьогодні я відчував свою перевагу і здобув заслужену перемогу Хоча боротьба була важка. Карякін чинив дуже гідний опір", - наводить слова Карлсена "Чемпіонат".

Таким чином, Карлсен вдруге захистив титул чемпіона світу, який завоював у 2013 році, обігравши Вішванатана Ананда. У 2014 році Карлсен проводив перший захист титулу, також вигравши в Ананда.

Як повідомляв "Апостроф", український шахіст Павло Ельянов пояснив, чому в Україні більше підтримували Карлсена, ніж Карякіна.