Дисплей: особливості вибору ноута за цим параметром

новини компаній

ASUS Zenbook 17 FOLD OLED - топовий ноутбук зі згинальним дисплеєм тайванської компанії. Він відноситься до преміального цінового сегменту, адже технологія складного форм-фактора коштує дорого. Особливість - лептоп можна використовувати як планшетний комп'ютер. Розглянемо, як вибрати за характеристиками дисплея і чи варто переплачувати деякі фішки.

Основні параметри

Екран – основний інструмент для спілкування з комп'ютером. При виборі слід звернути увагу на такі параметри:

  1. Розширення. Воно показує максимальний розмір зображення, що відображається. Ходовими є HD, HD+, Full HD, Full HD+. Більшість контенту створюється у цих дозволах. Чим вище показник, тим краща якість картинки. Це важливо, якщо ви любите дивитися кіно на ноутбуці, грати в ігри, редагувати фотографії.
  2. Яскравість. Від неї залежить яскравість контенту. Тьмяний екран трохи тисне на очі, на ньому незручно працювати при прямих сонячних променях. Вибирайте із високими значеннями.
  3. Діагональ. Від неї залежить розмір пристрою. Великі моделі підійдуть для перегляду кіно, роботи із зображеннями. Якщо потрібний ноут для виконання офісних завдань, можна переглянути варіант з невеликою діагоналлю.

Розглянемо докладніше характеристики екранів.

Матриця: на що впливає та як вибрати

Це є основою дисплея. Від неї залежать перенесення кольорів, якість картинки, контрастність і чіткість ліній, ціна лептопа. Матриця впливає термін служби екрана, стомлюваність очей при тривалому використанні. У ноутах застосовують такі:

  1. TN. Передача кольору далека від природності, але собівартість досить низька. Технологію TN застосовують у бюджетних ноутбуках. Вони порівняно довгий час відгуку, він становить приблизно 4 мс. Пристрій із таким дисплеєм підійде для серфінгу в інтернеті, перегляду фільмів. Для роботи з графікою недостатньо яскравості та контрастності.
  2. IPS. Не підійде для динамічного геймінгу, зате можна дивитися кіно у високій якості. IPS-матриці передають кольори яскраво та природно. Кут огляду досягає 178 °, картинка практично не змінюється при перегляді з різних сторін. Це одна з найпопулярніших технологій, що використовуються у сучасних лептопах.
  3. OLED. Ноути з такими матрицями складно назвати бюджетними, але вони забезпечують топову перенесення кольорів. Дисплей споживає мінімум заряду батареї, що дозволяє оптимізувати автономність. Собівартість такої матриці висока, але якість зображення виправдовує ціну.

Вибираючи, спирайтеся призначення. Для геймерів та графічних дизайнерів підійдуть екрани на основі останніх платформ.

Тип дисплея та покриття

Сенсорні – топовий варіант для тих, хто працює з ретушшю. Такий екран підійде для створення векторної графіки, кастомних малюнків та іншого контенту. Для менш вимогливих користувачів варто підібрати модель із стандартним дисплеєм.

Якщо ви проводите багато часу за ПК, краще купити з покриттям, що захищає очі від синього випромінювання. Органи зору не втомлюються і не перенапружуються. Матові екрани приємніші у використанні, ніж глянсові. Вибирайте з покриттям антивідблиску, щоб промені сонця не відволікали від роботи або дозвілля.

Топові дисплеї здатні завантажити користувача у світ кіно або геймплея, але лептопи з такою збіркою обійдуться в кілька разів дорожче.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter