Вірусна діарея: профілактика й лікування

новини компаній

До діареї та супутніх їй розладів найчастіше призводить вірусна інфекція. За останніми даними 80% розладів травлення, які включають діарею мають вірусне походження (ентеровірус, ротавірус, навіть респіраторні віруси т.і.) Не можна недооцінювати діарею як симптом: розлад роботи кишківника швидко призводить до зневоднення, поганого засвоєння поживних речовин, системних порушень в роботі ШКТ та усього організму. Загалом більше 200 видів вірусів можуть розмножуватися в слизових оболонках шлунково-кишкового тракту, але найбільш поширені — ротавіруси.

Клінічна картина

Вірусна інфекція маніфестує симптомами ШКТ:

  • діарея;
  • нудота та блювання;
  • спазми, коліки;
  • втрата апетиту;
  • слиз, можливі частки компонентів крові, піна у випорожненнях.

До цих проявів можуть приєднуватися висока температура, слабкість, кашель та нежить, навіть кон'юнктивіт.

Віруси шкодять найперше слизовим оболонкам кишківника, порушуючи процеси пристінкового травлення. Організм погано всмоктує поживні речовини, оскільки порушується дренаж та просування харчового комка - пригнічується рухливість ворсинок стінок кишківника, а за цих умов зазнає шкоди і здоровий мікробіом. Все це має негативні відкладені наслідки: наприклад, людина стикається із вторинною лактазною недостатністю, тобто довго не може перетравлювати молочні продукти. Допомогти організму подолати вірусну інфекцію може Ентерол® — пробіотик, який містить запатентовані дріжджі - Saccharomyces boulardii CNCM I-745. Сахароміцети використовуються як лікувальний засіб від вірусних і бактеріальних діарей у дорослих і дітей протягом останніх 60-ти років, а відкриті були ще 100 років тому в Індокитаї Анрі Булардом.

Яким чином сахароміцети сприяють зменшенню частоти покликів та розладів травлення?

Справа у тім, що будь-який кишковий розлад має підҐрунтя дефіциту необхідної нормофлори у кишківнику викликаного чи то вірусом, чи то патогеном чи то спадковістю мікробіоти дитині від матері.

Діарея у дітей

Для дитячого організму цей розлад травлення особливо небезпечний. Є прямий зв'язок з віком дитини: чим менше років маляті — тим більше факторів ризику.

Від ротавірусної інфекції існує вакцина, в календарях щеплень деяких країн вона є обов'язковою. В Україні такої вимоги поки що немає, але вакцину можна вільно придбати у будь-якій аптеці. Єдина умова — провести процедуру необхідно, доки малюк молодший за 6 місяців, ще і у два три прийоми, щомісячно...

Якщо ж дитина захворіла на вірусну діарею, у жодному разі не можна займатися самолікуванням. Малеча часто потребує не лише правильної схеми терапії, розробленої фахівцем, а й госпіталізації.

Ретельне дотримання правил особистої гігієни — ефективний засіб профілактики. Ротавіруси дуже швидко розповсюджуються, тому чисті руки, фрукти, іграшки — чудовий спосіб зупинити поширення інфекції.

Дієтичне харчування та противірусну терапію чудово доповнить Ентерол® в саше, але не забуваємо використання регідратаційних процедур - необхідне добове споживання рідини і солей електролітів. Препарат не має обмежень по віку, тому його можна давати навіть новонародженим та дітям різного віку.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter