RU  UA  EN

четверг, 28 марта
  • НБУ:USD 38.90
  • НБУ:EUR 42.05
НБУ:USD  38.90

Помочь Вооружённым Силам Украины! Ссылка для переводов

Переможець поїде у США змагатися за головний приз в $100 000 із представниками більш ніж 50 країн

новости компаний

У Києві відбувся регіональний фінал світового технологічного конкурсу Imagine Cup – щорічного змагання, яке покликане стимулювати молодь на створення інноваційних проектів. Перше місце здобув проект під назвою Scrawlless з Білорусі. Це платформа, яка допомагає дітям з церебральним паралічем та проблемам дрібної моторики виконувати шкільні завдання. Команда виборола путівку на головний фінал конкурсу у США за право боротися за грант на $100 000 на розвиток власного проекту.

Загалом свої інноваційні розробки представили 9 кращих команд з сімох країн – України, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Естонії, Білорусі та Литви. Учасники попередньо були відібрані з-поміж 17 країн регіону. Фінал відбувся 18 травня у приміщенні українського офісу Microsoft.

Цього року одразу три команди з України представили свої інновацій проекти. CuriousReality − додаток із доповненою реальністю для проведення інтерактивних уроків в школах, за допомогою якого діти можуть віртуально переглядати маршрути Колумба та інші історичні місця, візуалізувати фізичні експерименти, вивчати біологічні процеси тощо. OpenWorld − проект, який має на меті зробити міста видимими для незрячих людей за допомогою Bluetooth-маячків та спеціального мобільного додатку. Соціальний проект із доповненою реальністю Artech − додаток для дитячої арт-терапії, який стимулює інтерес до малювання та творчості.

Тетяна Зубець, менеджер по роботі з технічної аудиторією Microsoft переконана:

«У нас сьогодні немає переможців та переможених. Команди отримали безцінні знання, менторську допомогу та налагоджені контакти на майбутнє, тому у виграші будуть усі».

Так, суддів конкурсу вразив інноваційний проект від Грузії. Команда представила проект RehabGlove – пристрій для пацієнтів, які перенесли інсульт та потребують реабілітації рук. Рукавичка із віртуальною реальністю призначена для спеціальних терапевтичних ігор, під час яких у пацієнтів розробляються пальці рук та прискорюється процес одужання. Ш колярі з Азербайджану з проектом Jabda продемонстрували додаток, що дає змогу гостям ресторанів вибирати свою улюблену музику для закладів шляхом голосування. А естонські студенти розповіли про проект WillDigital (дослівно з англ. «Діджиталзаповіт»), який дає людям змогу безпечно керувати своїми цифровими активами та спадщиною навіть після смерті.

Відомий шоумен Ігор Кондратюк, який був одним з членів журі, зауважив: «Аби отримати щось гідне, потрібна сильна ідея. У телевізійному бізнесі, де я працюю, також потрібна ідея. Без неї у вас не вийде зацікавити продюсера та зачепити глядачів. Команда та працьовитість – це вторинне. Головне, щоб була дебютна ідея».

Також в рамках заходу відбулася панельна дискусія «Навички майбутнього: що робити, аби досягти успіху». Учасники, серед яких були такі відомі особистості, як Ігор Кондратюк,продюсер та телеведучий, Даніл Тонкопій, СЕО стартапу DelFast, Арсеній Фінберг, автор екскурсійного бюро «Цікавий Київ», Денис Довгополий, ІТ-підприємець, Іван Примаченко, співзасновник освітніх курсів офіційному сайті конкурсу. Головна умова участі в змаганні — цікава ідея, перспективний проект, що команда-претендент подає до розгляду журі. Щорічно задається загальна тема змагань, у рамках якої учасники конкурсу повинні продемонструвати свої таланти й навички.

Microsoft проводить змагання Imagine Cup для студентів та старшокласників вже 15-й рік поспіль. За цей час у конкурсі взяло участь майже 2 млн студентів зі 190 країн світу.

Нашли ошибку - выделите и нажмите Ctrl+Enter