RU  UA  EN

пятница, 19 апреля
  • НБУ:USD 39.50
  • НБУ:EUR 42.10
НБУ:USD  39.50

Помочь Вооружённым Силам Украины! Ссылка для переводов

В два рази більше ніж в Чехії, Словаччині та Литві: скільки часу українські підприємства витрачають на бюрократію?

новости компаний

Сьогодні в Український кризовий медіа-центр пройшла презентація результатів "BureaucracyIndex 2018". Презентація відбулась в рамках InternationalBureaucracyDay в Україні. Під час заходу були оприлюднені результати Індексу Бюрократії 2018 для країн Центрально-Східної Європи.

Більше ніж 469 годин марнується кожного року малими підприємствами на 63 надмірні бюрократичні процедури. Для порівняння в Литві цей показник дорівнює 252 годинам, в Чехії та Словаччині відповідно - 233 та 222 години. Така витрата часу коштує бізнесу в Україні більше ніж €1,171 щороку. Україна займає сумне перше місце за кількістю часу, який витрачається на подолання бюрократичних тенет.

"Реалізація проекту BureaucracyIndex та проведення InternationalBureaucracyDay в Україні має на меті створити платформу для дискусії раніше не обговорюваної теми та стати основою для зменшення бюрократичного тягаря, з яким кожного дня стикається український малий та середній бізнес", — зазначивАндрій Шпаков, виконавчий директор EasyBusiness.

Попри порівняно схожу кількість процедур, які змушене пройти підприємство (64 для Словаччини та Литви, 63 - для України), саме виконання останніх забирає у два рази більше часу та до п’ятої частини прибутку малого підприємства.

В рамках публічного обговорення результатів індексу вдалось означити головні причини значного бюрократичного тиску на малий бізнес.

«Забюрократизованість бізнесу є не лише українською проблемою, вона так само присутня у європейських країнах. Але мова йде не про кількість паперів, які необхідно надати, а про рівень бюрократичного тиску у плані витрат часу та грошей на виконання бюрократичних процедур», – прокоментувала дані дослідження Ксенія Ляпіна, голова Державної регуляторної служби України.

Попри розуміння важливості зменшення бюрократичного тягаря все ж, учасники дискусії зазначили, що певний рівень невеликий рівень бюрократизованості має бути присутнім. Адже він “підтримує певні стандарти публічного адміністрування та надання сервісів, бюрократія має полегшувати життя бізнесу”, – як зазначив Артем Шаіпов, голова правління Асоціації «Професійний уряд»

Захід організовується аналітичним центром EasyBusiness при підтримці AtlasNetwork та фонду Фрідріха Науманна в партнерстві з Американською торговою палатою в Україні, Асоціацією «Професійний Уряд», словацьким аналітичним центром INESS та Спілкою підприємців малих середніх і приватизованих підприємств України виданням Экономист UA.

Нашли ошибку - выделите и нажмите Ctrl+Enter