Передвиборний план
Олега Ляшка
У своїй передвиборній програмі Олег Ляшко, в притаманній йому манері, акцентує увагу на своєму глибокому знанні негараздів життя простого українця, складне становище якого обумовлюється відсутністю в країні сильної вертикалі, господаря, порядку і відповідальності.

Своєю програмою він активно намагається створити образ "свого хлопця", який починав свій трудовий шлях зі скотаря і тракториста, потім працював в опозиційній журналістиці, а наразі вже як політик мріє про добре життя багатостраждального українського народу.
Основні положення його внутрішньополітичної програми можна звести до наступного:
скорочення кількості народних депутатів до 250, міністерств – до 10
ліквідація посади прем'єр-міністра і передача всієї повноти виконавчої влади президенту
ухвалення законів про імпічмент Президента України та про тимчасові слідчі комісії
звільнення всіх суддів та прокурорів, обрання нових на виборах
державні соціальні гарантії сім'ям військовим, забезпечення військових найсучаснішою технікою, спорядженням, харчуванням та гідними зарплатами
З окреслених кандидатів Ляшко єдиний, хто фактично пропонує зміну форми державного правління в сторону саме президентської республіки, яка за умови запровадження досконалої системи стримувань і противаг може бути дієвою в Україні.

Проте нам видається, що парламентарна республіка більш підходить Україні для організації державної влади. Скорочення кількості депутатів може бути виправданою з огляду на скорочення населення, проте цифра у 250 народних обранців є, на нашу думку, надто радикальним кроком і не відповідає нормам представництва від загальної кількості населення.

Крім того, обмеження кількості міністерств до 10 не є виправданим, адже ситуація в країні може змінюватись породжуючи нові виклики та загрози, на які уряд, зокрема, повинен реагувати утворенням нових міністерств. Закони про імпічмент президенту та про тимчасові слідчі комісії є нагальною потребою українського суспільства. Звільнення всіх суддів та прокурорів може призвести до колапсу судової влади та роботи правоохоронних органів.



Аналіз економічних програм
Аналізуючи економічну програму Олега Ляшко, відмітимо що:
Залучення понад 100 млрд доларів приватних інвестицій у розвиток економіки та досягнення Україною щорічних темпів економічного зростання у розмірі 8-10% виглядає нереалістичним у короткостроковій перспективі. Навіть сильні економіки, зокрема Китай, не можуть продемонструвати такі темпи розвитку на тлі ризиків розгортання світової економічної кризи. Також, досягнення зазначених показників вимагатиме покращення інвестиційної привабливості країни як мінімум через підвищення ефективності функціонування державних інститутів та значної зміни фіскальної політики, що може створити додаткові навантаження на бюджет.



© Aпостроф, 2019
Made on
Tilda