RU  UA  EN

Вівторок, 20 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.05
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Якщо росіяни проголосують в Україні, Порошенка всі вважатимуть блазнем

Порошенко тепер просто зобов'язаний заборонити проведення виборів до Держдуми РФ на території нашої країни

Порошенко тепер просто зобов'язаний заборонити проведення виборів до Держдуми РФ на території нашої країни Український МЗС заявив, що проведення російських виборів неможливе "у приміщеннях дипломатичного та консульських представництв Росії", а також в окупованому Криму Фото: УНІАН

Президент Петро Порошенко доручив Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну повідомити російську сторону про неможливість проведення виборів до російської Держдуми на території України. Український МЗС виступив з роз'ясненням, що проведення виборів неможливе, зокрема, в окупованому Криму, а також в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв Росії. У відповідь прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія не збирається обговорювати "електоральний процес на своїй території з жодною країною". Чим може обернутися цей новий виток напруженості між обома країнами, "Апострофу пояснив російський журналіст Леонід Радзіховський.

Теоретично, мабуть, можна поставити Нацгвардію і поліцію перед російськими консульствами, посольством, перевіряти документи і не пускати людей для голосування. Можна таким чином спровокувати черговий скандал. Але мені здається, це буде абсолютно безглузда піар-акція, яка навіть теоретично нічого не зможе дати Україні. Хіба що привід для обміну брутальною лайкою з боку нашого та вашого МЗС. Що стосується західних політиків, то я думаю, що це не додасть симпатій Україні. Хоча формально вони, напевно, нічого заперечити не зможуть. Думаю, що в західних політиків взагалі ніякої реакції на це не буде – це ваша внутрішня двостороння справа, робіть, що хочете, грайтеся в своїй пісочниці, кидайте один в одного пісок або ще що-небудь. Або ж це буде реакція такого, м'яко кажучи, здивування.

Що стосується звернення української Верховної Ради до парламентів інших країн про визнання нелегітимності виборів до Держдуми через їх проведення в анексоаному Криму, то давайте подивимося, парламенти яких країн можуть підтримати цей заклик? Теоретично, може, прибалтійські і не визнають, тому що Крим, Донбас і так далі. З іншого боку, я не думаю, що навіть в Прибалтиці громадянам Росії будуть забороняти приходити в посольство і голосувати. Це буде такий грандіозний скандал, який прибалтам абсолютно не потрібен. Не варто забувати, що величезна стаття доходів країн Прибалтики – це транзит нафти, це багаті росіяни, які там живуть, купують нерухомість, нарешті - просто російські туристи. Тому поскандалити в парламенті – так, це річ непогана. Але реально перекривати комусь кисень, я думаю, жодна прибалтійська країна не стане.

Більш того, не думаю, що і сама Україна піде на такий крок. Хоча, начебто, після таких слів у Порошенка іншого виходу немає, тому що якщо громадяни Росії, яких, як я розумію, в Україні чимало, прийдуть в консульство і посольство і спокійнісінько проголосують, тоді Петро Порошенко буде виглядати, ви мене вибачте, блазнем гороховим у власній країні. В Україні, про Росію я навіть не кажу, в нього будуть тикати пальцями і казати: "Ну, хто ж ти? Безвідповідальний базіка!" Так що тепер у нього немає ніяких інших можливостей, крім того, щоб поставити при вході поліцію і заборонити людям голосувати. Але це викличе захват у Росії, ці кадри будуть показувати по російському телебаченню, а якщо де-небудь виникне бійка - то й поготів.

Чи можна говорити про яку-небудь жорсткої реакції з боку Росії? Ну якою може бути ця реакція? Водневу бомбу, чи що, скинуть на Київ? Природно, з’явиться гнівна заява МЗС РФ, будуть грубі реакції з двох сторін. Держдума на даний момент нічого заявити не може, оскільки на даний момент вона не існує (через підготовку до виборів). Але на першому ж своєму засіданні у неї, природно, буде завдання прийняти відповідну резолюцію. Які ще можуть бути дії? Підійдуть, наприклад, якісь люди до посольства України в Москві, будуть закидати його різним сміттям. Очевидна дія у такій ситуації можлива тільки одна - розрив дипломатичних відносин. Однак жодна з країн на цей крок не йде. І в результаті все це перетворюється на абсолютно безглуздий фарс. Залишається тільки руками повітря місити.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Справи проти Порошенка: чи можлива "посадка"

За даними ДБР, проти колишнього президента Петра Порошенка розслідуються 12 кримінальних проваджень

У України вже є головна зброя проти Росії, потрібно тільки нею скористатися - Сергій Корсунський

Дипломат Сергій Корсунський в інтерв'ю Апострофу розповів, що найкращий спосіб наблизити євроінтеграцію України - це створити Європу тут своїми діями та поведінкою

Луценко приготуватися: хто наступний після Гримчака

Підозри стосовно Юрія Гримчака виникли під час слідства щодо побиття Тетяни Чорновіл