RU  UA  EN

Четвер, 22 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.00
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Росія відпрацьовує варіант атаки: названо новий небезпечний для України період

Для військових зараз період загострення, а не розслаблення

Для військових зараз період загострення, а не розслаблення Фото:

Якщо на фронті не стріляють, це не говорить про те, що там не йдуть активні дії. Дуже складним, небезпечним і напруженим періодом війни може стати друга половина вересня, коли Росія буде проводити навчання, зокрема біля кордонів України. Про те, чому ніхто не звертає уваги й не говорить про найнебезпечніші навчання, "Апострофу" розповів військовий експерт Олексій Арестович.

Ніякого затишшя зараз немає - йде період вкрай інтенсивних російських навчань, які проводяться на території РФ та її сателітів - Абхазії та Південної Осетії, а також Білорусі. Частина цих навчань відбувається безпосередньо біля кордонів України. Справа в тому, що військова активність зводиться не тільки до того, що стріляють. І основна функція армії - це не вдала війна, а запобігання війні. Наша армія зараз активно працює над тим, щоб захистити Україну від російського наступу з нових напрямків. Це величезна, важка праця, яку не видно цивільним людям.

Це навчання, організаційно-мобілізаційні заходи: призов резервістів і вибудовування угруповання військ. Наприклад, на полігоні "Широкий лан" (Миколаївська область) знаходиться одна бригада, а тут приїхало відразу три бригади - вони проводять навчання. Це величезна армійська робота, комплексні заходи, яких не видно. Всі цивільні думають, що армія цілими днями нічого не робить, а потім воює раз на 50 років. Це абсолютно не так. Навіть у мирний час йде кропітка робота, і так у всьому світі.

Наприклад, коли французька армія проводить навчання, то швейцарську армію приводять у стан підвищеної бойової готовності і вибудовують свої підрозділи так, щоб захистити кордони Швейцарії. Здавалося б, країна 300 років нейтральна, і про неї всі забули у військовому відношенні.

Для військових зараз період загострення, а не розслаблення. І те, що не стріляють, не означає, що немає загострення. Зараз всі відповідають навчаннями на навчання. У Польщі нещодавно були навчання. У Грузії зараз проводяться навчання НАТО, якраз під час візиту [президента РФ Володимира] Путіна в Абхазію. На російські навчання сусідні з нею країни відповідають своїми навчаннями.

Важливі такі навчання, як "Захід-2017", що відбудуться 14-20 вересня на території Білорусі, та навчання "Бойове братство-2017", які відбудуться одразу після "Заходу-2017" (наприкінці вересня, - "Апостроф"). Про ці навчання мало хто говорить, але є думка, що основні питання наступу на Україну, країни Балтії або Польщу будуть відпрацьовані саме під час "Бойового братства", коли всі розслабляться і видихнуть. Тому що основна увага зміщується на "Захід-2017", і всі забувають про "Бойове братство", а воно нікуди не дівається. Увагою управляють через доступні засоби - дипломатію, ЗМІ, а обиватель не може відстежити, які навчання були раніше, а які пізніше.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Зеленський - перший президент, який почав виконувати Мінські угоди - Дмитро Разумков

Оцінювати результати роботи Володимира Зеленського за перші сто днів роботи досить важко

Справи проти Порошенка: чи можлива "посадка"

За даними ДБР, проти колишнього президента Петра Порошенка розслідуються 12 кримінальних проваджень

У України вже є головна зброя проти Росії, потрібно тільки нею скористатися - Сергій Корсунський

Дипломат Сергій Корсунський в інтерв'ю Апострофу розповів, що найкращий спосіб наблизити євроінтеграцію України - це створити Європу тут своїми діями та поведінкою