RU  UA  EN

Четвер, 27 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.90
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Боюся, що Путін вирішив заморозити Донбас - екс-посол США

Майкл Макфол вважає, що Путін, як і раніше, буде відтягувати завершення конфлікту

Майкл Макфол вважає, що Путін, як і раніше, буде відтягувати завершення конфлікту Майкл Макфол Фото: EPA/UPG

Колишній посол США в Росії (2012-2014), а нині директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана Споглі в Стенфордському університеті МАЙКЛ МАКФОЛ був одним з гостей щорічного форуму "Ялтинська Європейська Стратегія" (YES) у Києві.

У бліц-інтерв'ю "Апострофу" дипломат розповів, чого добивається Росія, просуваючи ідею з миротворцями на Донбасі, і чи може конфлікт навколо Міхеіла Саакашвілі вплинути на позицію США щодо України.

- Пане посол, наскільки на підтримку України Сполученими Штатами може вплинути конфлікт Петра Порошенка і Міхеіла Саакашвілі? Наскільки ситуація, що склалася, небезпечна?

- Я думаю, що це не має ніякого значення. Американська підтримка від такого не залежить. Це питання принципу – це не питання політики. Ніхто з тих людей, кого я знаю, через якусь нинішню політичну ситуацію не відмовиться, скажімо, від позиції, що Крим має бути частиною України.

- Чого, по-вашому, Росія хоче добитися в питанні з миротворцями?

- Я цього не розумію, чесно кажучи. Боюся, що президент Путін хоче використати цю ідею, щоб заморозити ситуацію, а не щоб вирішити її. Це мають вирішувати українці, а не Росія – це все-таки ваша країна.

- Що Україна може зробити для введення миротворців?

- Можливо, чогось і можна домогтися в ООН. Але я не оптиміст у цьому плані.

- Чи бачите ви якісь зміни в позиції Росії або її стратегії щодо Донбасу?

- Ні, я не бачу ніяких змін. Позиція Росії полягає в тому, щоб гальмувати вирішення конфлікту. Їм це вигідно, і вони не будуть нічого кардинально міняти.

- Тоді яких подальших кроків варто очікувати від адміністрації Дональда Трампа?

- Я не в курсі, бо я – не людина Трампа. Чесно, не знаю. Що я знаю, так це те, що у них є компетентні люди – в Пентагоні, в Раді безпеки. Це мої друзі. Але я не знаю позиції Трампа особисто. А він сам буде вирішувати цю проблему. В уряді є внутрішні суперечності, але я не знаю, чим вони закінчаться.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Фатальна політика: як корисні ідіоти допомогли Росії повернутися до ПАРЄ

Що стало каталізатором для повернення делегації Росії до ПАРЄ, і яких дій тепер очікувати від України, розбирався Апостроф

Путін за жодних умов не зупиниться перед метою підкорення України - Аріяна Ґіць

Як Брюсель планує помиритися з Кремлем за рахунок національних інтересів України, та чого чекати Україні після повернення делегації Росії до ПАРЄ, в інтерв’ю Апострофу розповіла незалежний політичний аналітик Аріяна Ґіць

Скрізь вороги: чому люди Трампа почали воювати з командою Зеленського

Чому Дональд Трамп почав боротьбу проти політиків з оточення Володимира Зеленського

Новости партнеров

Загрузка...