РУС. | УКР.

Середа, 26 квітня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.63
Суспільство
Погляд

Бойовиків ДНР і ЛНР потрібно тримати в окопах, щоб вони не розбіглися

Чому російським окупаційним військам нецікаво перемир'я на Донбасі

Чому російським окупаційним військам нецікаво перемир'я на Донбасі Обстріли та тиск на Україну тривають, незважаючи на режим тиші, який повинен був наступити з 24 грудня Фото: EPA/UPG

Режим "всеосяжного, стійкого, безстрокового припинення вогню", який повинен був настати з 24 грудня, повсюдно порушується. Основний "гарячою точкою" як і раніше залишається Светлодарская дуга, яка стала ареною кровопролитних боїв з 18 по 23 грудня. За інформацією спікера Міноборони з питань АТО Андрія Лисенка, тут продовжують обстріли, причому бойовики підтягнули "Гради". А за даними групи "Інформаційне опір", на Светлодарской дузі противник неодноразово "накривав" підрозділи ЗСУ з 120-мм мінометів і 122-мм артилерійських знарядь, обстрілюючи їх позиції, як на передньому, так і в тактичній глибині. Про те, чому чергове перемир'я не дотримується та чи варто чекати тиші хоча б на новорічні свята, "Апострофу" розповів головний редактор сайту "Інформаційне опір" Юрій Карін.

Я хочу запитати, а хто уклав цю домовленість про режим припинення вогню з 24 грудня? Тристороння контактна група в Мінську? Грубо кажучи, от нехай вони його самі і виконують. Адже це не перша подібна угода. Прихильниками Мінська є тільки українська сторона. Російським окупаційним військам це перемир'я нецікаво, оскільки не вирішуються поставлені ними цілі.

А ці цілі нам добре відомі. Правда зараз починає розігрується карта можливого приєднання донбаських "недореспублик" до Російської Федерації. Однак окуповані території Донбасу для РФ - це ще одна дірка, куди летять гроші, а прибуток, навіть у вигляді політичних дивідендів не повертається. Тому вони будуть стріляти. Ми зафіксували захід чергового гумконвоя з новобранцями, амуніцією та іншим обладнанням. Домовленості - це ширма, яка використовується російською пропагандою у зворотний бік. Вони стріляють, як хочуть, а коли ми відповідаємо, то йдуть заяви про порушення, нібито допущені українською стороною.

Крім того, ми бачимо, що бойовики деморалізовані. Тільки за останні два місяці з дезертирів (з лав бандформувань. - "Апостроф") і тих, хто просто розірвав контракт, можна укомплектувати кілька рот. Був навіть прецедент, коли бойовики 1-го корпусу" російських окупаційних військ написали колективну скаргу на ім'я комкора про те, що командири, з числа кадрових російських офіцерів, їх б'ють, відбирають зарплати, ганяють на хозроботи, змушують розвантажувати продукцію на складах комерсантів, а потім охороняти її тощо. Тому бойовиків не можна тримати в казармах, а слід гнати в окопи і травити байки про швидке настання, щоб вони не розбіглися.

Чи буде це перемир'я виконуватися? Я думаю, що до інавгурації Дональда Трампа (в кінці січня 2017 року, - "Апостроф"), на якого в Росії покладаються певні надії і до перших домовленостей між Росією і США, якщо такі будуть, якихось змін на російсько-українському фронті чекати не слід. Як бачимо, на свята вони примудряються ще й "насипати" побільше. Так що, як мінімум, до 20 чисел лютого обстріл і тиск на Україну буде продовжуватися.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Євген Бистрицький: Якщо запропонувати Донбасу новий стиль життя, "руський світ" посиплеться

Одномоментно переделать сознание граждан, которые до сих пор живут в СССР, не получится

Як НАТО переверне оборонний сектор України

Порошенко утвердил программу сотрудничества с Альянсом на 2017 год. Реформы должны перевернуть сектор обороны, но членства в Альянсе не приблизят.

Контроль або перерозподіл: що нового готує влада для заробітчан

В парламенте зарегистрировали законопроект, который должен урегулировать рынок кадровых агентств, помогающих украинцам трудоустроиться за границей.