Відразу може прилетіти питання: "Що ж тут небанального"? Про квітучої сакури в невеликому обласному центрі на заході країни багато вже давно знають, а то і бували там. Це правда. Тільки ось цвіте сакура на травневі свята не так вже й часто. Наприклад, в минулому році вона закінчила цвісти ще до кінця квітня. Іноді цвітіння сакури можна застати і на початку травня, але в цей час вона вже закінчує відцвітати.
Через погоду в цьому році сакура розквітла пізно, і на травневі якраз потрапляє пік її цвітіння.
Алею сакур в Ужгороді посадили в 1923 році. Привезли саджанці зі столиці Австрії Відня. Тоді місцева влада думала, як облагородити заболочений центру міста. Його вирішили засадити деревами, яким дуже добре підходить м'який клімат Закарпаття. Зараз протяжність алеї сакур становить близько 1,5 км, а зростає на ній майже 2 тисячі дерев. Вона по праву вважається найдовшою алеєю сакур в Європі.
Шукати сакури в Ужгороді довго не доведеться. По-перше, всі місцеві знають про головної визначної пам'ятки міста в цей час. А, по-друге, японські вишні в Ужгороді ростуть не тільки на Православної та Київській набережних, формуючи алею, а й на інших вулицях - на площі Пушкіна, проспекті Свободи, сквері Масарика. Цвітуть сакури і за межами Ужгорода - у Виноградові, Мукачеві та Берегові.
Сакура стала справжньою особливістю міста. Завдяки їй виник музично-творчий фестиваль "Сакура фест", який проводять в Ужгороді в період цвітіння сакури. Програма включає різні флешмоби та творчі виступи, які готують місцеві студенти. Під час фестивалю висаджують нові саджанці сакури, запускають небесні ліхтарики в пам'ять про техногенні катастрофи на Фукусімі і Чорнобилі, а також вручають премію "Людина року" тому, хто першим запримітить квітучу японську вишню.
В цьому році, так само, як і в минулому, "Сакура фест" не відбудеться через пандемію. Але туристів там очікується досить. За словами туроператорів, для тих, хто планує провести свої травневі свята на Закарпатті, квітучі сакури Ужгорода та передмістя - must have.
"Звичайно ж, ми не можемо пропустити цвітіння сакури в цьому році. Тому плануємо туди тур. Сакура вже цвіте, і ще буде цвісти мінімум тиждень, тому всі бажаючі обов'язково побачать її на початку травня. А вже через пару тижнів, в середині травня, на Закарпатті розквітне і долина нарцисів. Це видовище теж варто побачити ",- сказав керівник компанії Pro Ukraine Тарас Галяс.
А що робити з сакурою в Ужгороді? Звичайно ж, фотографуватися.