Субота, 4 травня

Аргентина - Франція - 7:5 фантастичний фінал

Аргентина стала триразовим чемпіоном світу

Аргентина стала триразовим чемпіоном світу Аргентина - Франція - 3:3, пенальті 4:2 Фото: fifa.com

Футбольний марафон під назвою чемпіонат світу-2022 у Катарі завершився. У вирішальному матчі Аргентина та Франція влаштували справжнє футбольне свято вболівальникам. У підсумку Аргентина перемогла в серії пенальті і стала триразовим чемпіоном світу.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію з Лусаїлу.

Дивіться: Футбол проти світу? ФІФА відмовила Зеленському у виступі на фіналі чемпіонату світу

Раніше команди зустрічалися 13 разів - 7 матчів виграли "небесно-блакитні", три за "півнями" та ще тричі була нічия.

На чемпіонатах світу команди перетиналися тричі. Вперше на першому чемпіонаті світу в Уругваї – 1:0 за Аргентиною у групі. Потім на тріумфальному для Аргентини домашньому ЧС-1978 – 2:1 за "небесно-блакитними" у групі. І, нарешті, на попередньому Мундіалі, який виграла Франція – 4:3 на користь "синіх" у 1/8 фіналу.

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2022

Фінал

Лусаїл. Lusail Stadium
Головний арбітр: Шимон Марціняк (Польща)

Кіліан Мбаппе, 118'

Аргентина: 23. Еміліано Мартінес - 3. Ніколас Тальяфіко, 13. Крістіан Ромеро, 19. Ніколас Отаменді, 26. Науель Моліна - 7. Родріго Де Пауль, 11. Анхель Ді Марія, 20. Алексіс Мак Аллістер, 24. Енцо Фернандес - 9. Хуліан Альварес, 10. Ліонель Мессі

Франція: 1. Уго Льоріс - 4. Рафаель Варан, 5. Жюль Кунде, 18. Дайот Юпамекано, 22. Тео Ернандес - 8. Орельєн Тчуамені, 14. Адріен Рабьо - 7. Антуан Грізманн - 10. Кіліан Мбаппе, 9. Олів'є Жиру, 11. Усман Дембеле

_____________________________________________________________

20:59. До вашої уваги, студія після гри

19:55. завершується цей супердраматичний фінал. Аргентина по пенальті здобуває кубок світу

19:47. розіграли капітани ворота і хто першим битиме. Починають французи

120+5 хв. кінець другого екстра-тайму. Буде серія пенальті

120+5 хв. ривок Мбаппе і пошкодував Кіліан м'яча, пішов на двох захисників, і не зміг їх обіграти. А міг віддати на Муані, що стояв сам перед воротами

120+4 хв. зворотна атака. Дібала подає на Лаутаро - той б'є головою повз ворота

120+3 хв. божечки, який шанс у французів. Муані вискочив сам на сам - бив у дальній кут. Тягне Еміліано

120+1 хв. у аргентинців Пауло Дібала міняє Тальяфіко

120+1 хв. у французів Аксель Дісасі вийшов замість Кунде

120+1 хв. дивом не дістав м'яч Мбаппе - а міг бути покер

120 хв. кутовий у аргентинців. Мессі подає - Кунде вибиває м'яч

118 хв. впевнено Кіліан реалізував 11-метровий

118 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Мбаппе

117 хв. і жовта Монтьєлю

117 хв. пенальті! Монтьєль грає рукою

116 хв. Херман Песселья вийшов замість Мак Аллістера

115 хв. кутовий у французів

114 хв. Коман подає зі штрафного - на суперника

114 хв. жовта Паредесу за грубу гру

113 хв. замість Варана вийшов Конате

110 хв. а тут VAR перевіряє гол і все чисто

109 хв. класна атака аргентинців. Лаутаро б'є - рятує Льоріс. Але Мессі добиває

109 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Мессі

107 хв. Мессі у карному майданчику прикрив м'яч корпусом і пробив - Льоріс ловить

106 хв. продовжуємо гру

105+2 хв. завершується перший екстра-тайм. Команди міняються сторонами і почнеться друга 15-ти хвилинка

105+1 хв. після розіграшу кутового м'яч відскочив до Лаутаро. Той бив з ідеальної позиції - але схибив

105+1 хв. Лаутаро вирвався на оперативний простір і віддав на Монтьєля - той б'є. Рикошет і кутовий

102 хв. подвійна заміна від Скалоні: Леандро Паредес і Лаутаро Мартінес вийшли замість Де Пауля і Альвареса

100 хв. Мак Аллістер кидається під удар Фофани. А міг бути гол

100 хв. те саме робить і Мбаппе

99 хв. Муані пішов на чотирьох суперників і втратив м'яч

97 хв. Ромеро скосив Мбаппе, але перед цим француз забіг в офсайд. Це на межі червоної картки, але! Епізод трапився вже після офсайду

96 хв. замість Рабьо вийшов Юссуф Фофана

95 хв. дуже багато фолів від аргентинців. Взагалі вони дивом не програли в основний час. Марциняк просто подарував їм можливість грати в овертаймі, не поставивши чистий пенальті за фол проти Тюрама

91 хв. одна заміна у аргентинців: замість Моліни вийшов Гонсало Монтьєль

19:06. розпочинається перший екстра-тайм

90+9 хв. завершується другий тайм - попереду два екстра-тайми по 15 хвилин

90+8 хв. Акунья зриває атаку суперника фолом проти Камавінги

90+7 хв. хльосткий удар Мессі - рятує Льоріс

90+5 хв. який шанс у французів - Тюрам міг забивати, але накрили захисники Маркуса

90+4 хв. Коман подає з кутового - а Рабьо б'є головою. Еміліано рятує Аргентину

90 хв. ще 8 хвилин грати у другому таймі

87 хв. Марциняк???? що це було? Чистейший пенальті за фол проти Маркуса Тюрама, але поляк виписує жовту нападнику за ніби то симуляцію. Ну яка тут симуляція. І арбітр навіть не дивиться VAR. Ганьба!!!

82 хв. все робить Коман. Чудовий прорив Кінгслі, пас на Тюрама, а той виклав під удар Мбаппе - і Кіліан, склавши корпус, забиває другий м'яч

82 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Мбаппе

80 хв. майже дістав м'яч Еміліано, але Мбаппе пробив у куточок

80 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Мбаппе

79 хв. Отаменді збиває Коло Муані у карному майданчику - пенальті

73 хв. Муані віддав непоганий пас на Мбаппе, але Кіліан просто не побіг на м'яч

72 хв. дальній удар від Енцо - Льоріс спокійно ловить м'яч

72 хв. нові заміни від Дешама: Едуардо Камавінга і Кінгслі Коман вийшли замість Тео Фернандеса і Грізманна

71 хв. дочекалися першого удару по воротах від французів. Мбаппе пробив зліва - Еміліано ловить м'яч

65 хв. ще половина другого тайму попереду, а французи, таке враження, що вже вивісили білий прапорець

64 хв. перша заміна у аргентинців: Маркос Акунья вийшов замість героя першого тайму Ді Марії

63 хв. Мессі віддав чудовий розрізний пас на Альвареса, але Льоріс випередив Хуліана, врятувавши команду від голу

60 хв. Мессі завдає удар з 20-ти метрів - Льоріс на місці

59 хв. удар Альвареса зліва у ближній кут - Льоріс ловить м'яч

58 хв. майже година гри, а у французів поки нуль ударів у площину воріт

55 хв. Рабьо небезпечно зіграв проти Де Пауля

53 хв. у французів була можливість втекти у контратаку, але і тут не заладилося

51 хв. Грізманн виконує гостру подачу зі штрафного - Еміліано добре грає на виході

46 хв. Льоріс рятує французів від третього голу, вдало зігравши на виході

46 хв. почалась друга половина гри

46 хв. у перерві без замін

18:08. повертаємося на "Лусаїл Стедіум", де за мить почнеться другий тайм

45+8 хв. перерва

45+8 хв. Грізманн подає на дальню стійку - Муані і Тюрам не дістали до м'яча

45+7 хв. Енцо скосив Коло Муані. Жовта і штрафний для французів

45 хв. добігає кінця перший тайм - відверто провалюють гру французи. А от аргентинці грають по результату

41 хв. Дешам реагує подвійною заміною - замість Дембеле і Жиру вийшли Маркус Тюрам і Рандал Коло Муані

40 хв. у дуже скрутному становищі французи. І справа навіть не в рахунку. Абсолютно немає гри у французів - зовсім

36 хв. аргентинці піймали суперника на контратаці. Мак Алістер прострілив на Ді Марію, а той спокійно поклав м'яча у сітку

36 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Ді Марія

34 хв. французи поки що не йдуть великими силами в атаку

32 хв. здалеку пробив Мак Аллістер - м'яч полетів на трибуну

29 хв. Мессі з кутового подає на ближню стійку - м'яч вибиває Жиру

27 хв. штрафний у французів. Грізманн подає у напрямку Жиру, але того штовхають. Марциняк, аууу? А де ж пенальті?

24 хв. впевнено Мессі ревлізовує 11-метровий

24 хв. ГООООООООООООООООООООООООЛ - Мессі

21 хв. пенальті! Ді Марія увірвався в карний майданчик і Дембеле, опинившись на місці захисника, ніби то підштовхув аргентинця. Суперечливе рішення

17 хв. Мессі віддав класний пас на Ді Марію. Той пробив з 15 метрів - вище воріт

15 хв. цікаво, що Бензема відмовився від пропозиції Емманюеля Макрона полетіти на фінал чемпіонату світу. Володар Золотого м'яча залишився удома, де продовжує відновлення після травми

14 хв. вперше у гру вступає Еміліано. Добре зіграв на виході, випередивши Жиру

12 хв. нагадаємо, що ФІФА не дала Зеленському виступити перед матчем для всього світу. Але наш президент записав звернення до вболівальників на відео

11 хв. Льоріс зіштовхнувся з Ромеро - допомогу надають французькому голкіперу

9 хв. Мессі з кутового подає на ближню стійку, а там Грізманн бездоганно вибирає позицію і вибиває м'яча

8 хв. ледь не забили аргентинці. Де Пауль отримав м'яч у карному майданчику і хльостко пробив - рикошет від захисника і кутовий

5 хв. дальній удар Мак Аллістера - вище

3 хв. перший момент у аргентинців. Мессі зібрав на себе трьох захисників і віддав пас Альваресу. Той пробив - повз ворота

17:00. зворотній відлік часу - і гра починається

16:57. слухаємо національні гімни. На трибунах сьогодні більше вболівальників "небесно-блакитних"

16:56. завершилась офіційна церемонія відкриття гри. Команди виходять на поле

14:04. о 15:45 розпочнеться передматчева Live-студія

14:02. за 5-6 годин завершиться футбольна епопея в Катарі, а її фінальний акорд пролунає у матчі між командами Аргентини і Франції

14:02. Доброго дня, ми з України!

Баварія та Реал влаштували гольову феєрію у першому півфінальному матчі Ліги чемпіонів