Субота, 27 квітня

Шахтар - Олімпік Марсель - 2:2 феєрична битва у Гамбурзі

"Шахтар" розпочинає весняну єврокампанію

"Шахтар" розпочинає весняну єврокампанію В атаці бразилець Егіналдо Фото: uefa.com

Донецький "Шахтар" зіграв у бойову нічию з марсельським "Олімпіком" у першому матчі за вихід до 1/8 фіналу Ліги Європи.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію з Гамбурга. Гра завершилась з рахунком 2:2.

Французи двічі виходили вперед і в обох випадках "гірники" швидко зрівнювали рахунок. Тож доля двобою визначиться за тиждень на "Велодромі".

Раніше команди зустрічалися у переможному для "гірників" розіграші Кубка УЄФА-2009. Тоді "Шахтар" двічі обіграв французів - 2:0 удома та 2:1 на виїзді.

Нагадаємо, "Шахтар" посів третє місце у групі Ліги чемпіонів з "Барселоною" та "Порту", до останнього претендуючи на вихід до 1/8 фіналу ЛЧ.

"Олімпік" посів друге місце у групі Ліги Європи з англійським "Брайтон енд Хоув Альбіон", нідерландським "Аяксом" та грецьким "Арісом".

У чемпіонаті Франції "Олімпік" йде після 21-го туру на восьмому місці, відстаючи від єврокубкової зони на 5 очок. До зони ЛЧ марсельцям 7 очок. Безвиграшна серія "Олімпіка" у чемпіонаті складає п'ять матчів.

"Шахтар" у чемпіонаті України йде на четвертому місці. Щоправда, за втраченими очками "гірники" ділять перший рядок із "Динамо". Але відкладені матчі ще потрібно виграти.

2:2 Егіналдо, 90+3'

Шахтар: 31. Дмитро Різник - 16. Іраклій Азаров, 22. Микола Матвієнко, 5. Валерій Бондар, 26. Юхим Конопля - 5. Тарас Степаненко (к) - 7. Егіналдо, 10. Георгій Судаков, 21. Артем Бондаренко, 11. Олександр Зубков - 14. Данило Сікан

Олімпік: 16. Пау Лопес - 3. Кентен Мерлен, 5. Леонардо Балерді, 4. Самюель Жиго (к), 7. Жонатан Клосс, 44. Луїс Енріке - 8. Аззеддін Унахі, 19. Жоффрі Кондогбія, 11. Амін Аріт - 10. П'єр-Емерік Обамеянг, 14. Фаріс Мумбанья

_______________________________________________________________

21:52. через перебір жовтих карток гру у Марселі пропустять Валерій Бондар і Леонардо Балерді

21:45. статистика гри

21:44. за тиждень команди зустрінуться на "Велодромі" і там вже визначиться команда, яка вийде у 1/8 фіналу

90+7 хв. на цьому лунає фінальний свисток

90+6 хв. Гочолеїшвілі гостро прострілює справа - м'яч блокує захисник

90+5 хв. подача з корнера - в руки Різнику

90+4 хв. небезпечний стандарт у гостей - але відбилися. Буде кутовий

90+4 хв. Бондар грубо грає проти Аріта недалеко від карного майданчика "гірників"

90+3 хв. і жовта Егіналдо за зняту футболку

90+3 хв. Зубков справа виконує навіс в район 11-метрової позначки, а Егіналдо головою б'є точнісінько у правий кут

90+3 хв. ГОООООООООООООООООООООЛ - Егіналдо

90+2 хв. і заміна від Пушича. Лассіна Траоре вийшов замість Бондаренка

90+2 хв. подвійна заміна від Гаттузо. Італієць міняє лідерів атаки. Хоакін Корреа і Бамо Мейте вийшли замість Обамеянга і Мумбаньї

90 хв. Обамеянг зліва здійснив ривок у карний майданчик, пройшовши двох захисників і прострілив точнісінько на ногу Ндіайю. А той метрів з 10-ти сильним ударом розстріляв Різника

90 хв. як же так - вдруге пропускає "Шахтар"

89 хв. Зубков занадто сильно віддав на Гочолеїшвілі - а могла бути хороша атака "гірників"

89 хв. ще дві заміни готує Гаттузо

86 хв. майже з нульового кута зліва Мерлен вирішив сильним ударом прошити Різника - Дмитро спокійно відбиває постріл суперника

84 хв. метрів з 35 пробив Обамеянг - м'яч полетів кудись в космос

82 хв. Зубков намагався у карному майданчику самотужки пройти двох суперників - але втратив м'яча

81 хв. Егіналдо справав виконав подачу на Кевіна - той вже готувався бити зльоту, але його випередив захисник

80 хв. все добре з бразильцем - він повертається у гру

79 хв. Егіналдо настільки невдало зіграв у піткаті проти Аріта, що не лише порушив правила, але й сам отримав невдало приземлився

78 хв. Зубков у центрі поля пішов в жорсткий підкат проти Унахі, сфоливши проти марсельця

77 хв. подвійна заміна у господарів: замість Коноплі і Сікана вийшли Георгій Гочолеїшвілі і бразильський новачок Кевін

76 хв. небезпечний стандарт у "гірників": б'є Назарина - вище воріт

75 хв. сьогодні на трибунах 28790 вболівальників

74 хв. Мумбанья самотужки падає у карному майданчику, але ледь не весь Марсель апелює до Ламбрехтса, що там був фол. Як показали відеоповтори - форвард "Олімпіка" падав сам. Різник його не чепав

72 хв. і заміна у "гірників": Степаненко отримав болісний удар по ногах і не може продовжити гру. Його міняє Єгор Назарина

72 хв. перша заміна у гостей. Замість Луїса Енріке вийшов Іліман Ндіай

68 хв. подачу Зубкова зі штрафного на виході кулаком нейтралізував Лопес. Але за межами карного майданчика Конопля зіграв головою і повернув м'яча до воріт гостей. Клосс промахнувся повз м'яч, а Матвієнко точним ударом у правий кут зрівнює рахунок

68 хв. ГОООООООООООООООООООООЛ - Матвієнко

67 хв. Пушичу потрібно вводити свіжі сили у гру

64 хв. Луїс Енріке кинув у прорив по правому флангу Клосса, а той класно подав на Обамеянга. Форварду такого рівня лише залишилося правильно поставити ногу, що він й зробив, відправивши м'яча у порожні ворота

64 хв. забивають французи - відзначився Обамеянг

63 хв. після розіграшу кутового фол в атаці

62 хв. Зубков міг бити сам, але віддав на Бондаренка, а Артем спромігся заробити лише кутовий

59 хв. Сікан вривається у карний майданчик справа і б'є з гострого кута - Лопес відбив м'яча перед собою на Егіналдо. Та бразильця випередив захисник, вибивши м'яча

58 хв. зліва Клосс виконав класну подачу - точнісінько на голову Луїсу Енріке, та той пробив повз ворота з кількох метрів

57 хв. Сікан забив п'ятою, але після свистка. Перед цим Данило встиг порушили правила проти Жиго

56 хв. Судаков справа виконав дуже гостру прострільну передачу, але ніхто не встиг підставити ногу

54 хв. Зубков потужно вистрілив з 20-ти метрів зліва - м'яч просвистів поруч з ближньою стійкою

53 хв. донеччани кутовий розіграли, а потім Зубков виконав сильну і гостру подачу зліва - Лопес кулаком у кошачому стрибку вибив м'яча

53 хв. Егіналдо відгукнувся на передачу Матвієнка зі своєї половини поля - бив зльоту у ближній кут, та від захисника м'яч пішов на кутовий

52 хв. Жиго б'є головою після розіграшу кутового - тоснісінько в руки Різнику, що стояв по центру воріт

51 хв. Унахі намагався здалеку закрутити м'яча у дальній кут - повз ворота

50 хв. Конопля в центрі поля грубо зіграв по ногах Мумбаньї

46 хв. у перерві без замін

20:50. марсельці розіграли м'яча у центрі поля

20:49. команди повертаються на поле і за мить почнеться другий тайм

20:39. єдиний удар в площину у першому таймі - в активі "гірників"

45+4 хв. на цьому перший тайм завершується

45+1 хв. Кондогбія пішов у жорсткий стик проти Різника - воротарю "Шахтаря" надають допомогу

45 хв. Унахі у боротьбі зарядив в обличчя Сікану. Судді на VAR дивилися епізод - але червоної там немає. Банальна боротьба за м'яч

44 хв. Конопля міг головою замикати подачу Артема Бондаренка, але підслизнувся і впав

42 хв. спроба Обамеянга пробити метрів з 15-ти - м'яч блокує Бондар

42 хв. Зубков замість удару виконав подачу на лінію воротарського майданчика - боротьбу на другому поверсі виграли захисники

41 хв. і ще один гострий стандарт у Шахтаря" - зліва і метрів 25 до воріт

38 хв. класну комбінацію розіграли "гірники". У завершальній фазі Зубков відкотив м'яча під удар Егіналдо, але бразилець поспішив з ударом і відправив м'яча на трибуну

35 хв. Зубков намагався вивести Сікана на ударну позицію, але віддав надто сильну передачу і захисник вибив м'яча в аут

33 хв. "гірники" іноді перетримують м'яч, від чого страждає темп атаки

30 хв. Зубков вирішив самотужки пройти весь захист суперника і зрештою втратив м'яч

29 хв. Судаков зі штрафного б'є у стінку

27 хв. але в момент передачі Балерді сфолив проти Зубкова - тож жовта і небезпечний штрафний

27 хв. Зубков пасом віч на віч виводив Сікана, але той спіткнувся у карному майданчику і впав

24 хв. гості апелюють до Ламбрехтса, мовляв, зазисник заблокував Мумбанью. Але бельгієць не став дивитися "кіно"

23 хв. швидка атака госткей закінчилась подачею Луїса Енріке на захисників

22 хв. керманич "Шахтаря" і легендарний італієць Дженнаро Гаттузо, що очолює "Олімпік"

18 хв. дим розсіюється, тож гра поновлюється

13 хв. вболівальники влаштували димову завісу, тож арбітр зупинив гру

10 хв. а ось і перша спроба удару марсельців. Дуже коряво пробив Мумбанья

9 хв. перший кутовий у гостей. Розіграш суто для статистики

7 хв. активніше почали гру донеччани і за стартові хвилини провели кілька потенційно гольових атак

3 хв. Судаков виконав гостру подачу з кутового, але хтось з гравців "Шахтаря" порушив правила біля воріт суперника

2 хв. "гірники" перехопили м'яча біля чужих воріт і Зубков сильно пробив з 18-ти метрів - Пау Лопес відбив м'яча на кутовий

19:46. "Шахтар" розпочинає з центру поля

19:45. новачків "Шахтаря" в основі немає. Двоє з трьох бразильців на лаві запасних

19:43. команди з'являються на полі. Слухаємо гімн Ліги Європи

19:38. а це основа "Олімпіка"

19:36. стартова 11-ка "гірників"

19:33. на трибунах наразі не надто людно. Але ще є час

12:45. вітаємо з Гамбурга, де сьогодні "Шахтар" зіграє першу гру проти марсельського "Олімпіка" у Лізі Європи

Манчестер Сіті у дуже важкому матчі обіграв Челсі та вийшов у фінал Кубка Англії