• НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  40.35

Це космос: "Реал" завоював 15-й Кубок чемпіонів

Вирішальний матч Ліги чемпіонів відбувся у Лондоні

Вемблі, фінал Ліги чемпіонів 22:00 Вемблі, фінал Ліги чемпіонів Фото: Facebook / Real Madrid

У Лондоні визначився переможець Ліги чемпіонів у сезоні 2023/24. У вирішальному матчі мадридський "Реал" обіграв дортмундську "Боруссію" з рахунком 2:0.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію з "Вемблі".

Таким чином, Королівський клуб завоював свій 15-й кубок чемпіонів у 18-ти фіналах. У "Боруссії" друга поспіль поразка у фіналі на "Вемблі".

"Реал" досі з німцями у фіналі грав двічі. У далекому 1960 році Королівський клуб у найрезультативнішому фіналі в історії Кубка/Ліги чемпіонів розгромив франкфуртський "Айнтрахт" (7:3). Тоді у Глазго була рекордна на фіналах кількість глядачів (127621). А в 2002 році, також у Глазго, "Реал" обіграв "Байєр" із переможним суперголом Зідана, який досі є найкрасивішим голом у фіналах. І ось тепер третій фінал для "Реалу" проти німецького клубу на Туманному Альбіоні – і третя перемога.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. ФІНАЛ

Лондон. "Вемблі"
Головний арбітр: Славко Вінчич (Словенія)

БОРУССІЯ Дортмунд - РЕАЛ Мадрид - 0:2

0:1 Дані Карвахаль, 73'

0:2 Вінісіус Жуніор, 83'

Боруссія: 1. Грегор Кобель - 22. Іан Маатсен, 4. Ніко Шлоттербек, 15. Матс Хуммельс, 26. Юліан Раєрсон - 20. Марсель Забітцер, 23. Емре Джан (к) - 27. Карім Адеємі, 19. Юліан Брандт, 10. Джейдон Санчо, - 14. Ніклас Фюллькруг

Реал: 1. Тібо Куртуа - 23. Ферлан Менді, 6. Начо (к), 22. Антоніо Рюдігер, 2. Дані Карвахаль - 8. Тоні Кроос, 12. Едуарду Камавінга, 15. Федеріко Вальверде - 5. Джуд Беллінгем - 7. Вінісіус Жуніор, 11. Родріго

________________________________________________________

90+6 хв. "Реал" - 15-разовий володар Кубка чемпіонів

90+4 хв. Лукас Васкес міняє Вінісіуса

90+4 хв. а от Луніна Анчелотті не випускає. А дарма. Все ж завдяки Андрію "Реал" опинився у фіналі

90+1 хв. замість Родріго вийшов Едер Мілітао

90 хв. ще 5 хвилин компенсував Вінчич

87 хв. Фюллькруг забиває - але з офсайду

87 хв. Джеймі Гіно-Біттенс міняє Санчо

85 хв. і подвійна заміна у "Реала": завершує кар'єру Тоні Кроос - замість нього виходить Лука Модріч. І Хоселу міняє Беллінгема

83 хв. ну це вже все! Беллінгем перехоплює м'яч, виводить Вінісіуса сам на сам - і бразилець точно б'є повз Кобеля

83 хв. ГООООООООООООООООООООООЛ - Вінісіус

80 хв. подвійна заміна у "Боруссії": замість Брандта і Джана вийшли Себастьян Алле і Доніелл Мален

80 хв. Кобкль рятує "Боруссію" після класного удару Крооса зі штрафного

79 хв. дуже грубо проти Камавінги зіграв Хуммельс - і це залізна жовта

77 хв. чудова атака Королівського клубу - сильний і точний удар Беллінгема, але Шлоттербек підставляє ногу і блокує

75 хв. дортмундці наче в нокдауні побували - геть перестали грати

73 хв. ну от. Кроос з кутового зліва подає на ближню стійку - Карвахаль високо підстрибує і головою вколочує м'яч у сітку

73 хв. ГООООООООООООООООООООООЛ - Карвахаль

72 хв. замість Адеємі виходить ветеран Марко Ройс, для якого сьогодні остання гра в кар'єрі

70 хв. мадридці все активніше діють в атаці

67 хв. серія кутових біля воріт Кобеля - але нічого

64 хв. Куртуа! Рятує після удару Фюллькруга головою у ближній кут

63 хв. "Реал" намагається позиційно атакувати, але щось тяжко

60 хв. Карвахаль б'є справа - м'яч рикошетом від Маатсена летить у ближній кут і Кобель рятує

59 хв. але це "Реал" - можуть весь матч просидіти в обороні, а потім тиць і виграли

58 хв. Анчелотті не розуміє, що з його командою

53 хв. Хуммельс після чергового кутового дортмундців б'є головою вище

49 хв. Кроос з кутового подає на ближню стійку - Карвахаль б'є головою - м'яч летить повз ворота

49 хв. ухх! Кроос зі штрафного б'є у дев'ятку, але Кобель у стрибку переводить м'яч на кутовий

48 хв. а це шанс для "Реалу" Хуммельс валить Вінісіуса біля карного майданчика

46 хв. і одразу ж кутовий біля воріт Куртуа. Але цього разу німці розіграли невдало

23:07. почався другий тайм - Королівський клуб починає з центру поля

23:05. повертаються команди на поле і за мить почнеться друга половина гри

22:57. статистика першого тайму. У "Реалу" жодного удару в площину

22:51. що можна сказати за першу половину гри. Дортмундці були значно активніші в атаці і мали йти на перерву, ведучи в рахунку

45+5 хв. перший тайм завершується

45+4 хв. два кутових подав Брандт - але без ударів

45 хв. чотири хвилини компенсував Вінчич до першого тайму

43 хв. ще й Забітцер дуже жорстко зіграв проти Менді - і це також жовта

42 хв. і знову Куртуа рятує - цього разу після підступного удару Забітцера, вибивши м'яч на кутовий

41 хв. Шлоттербек спершу правила в атаці порушив, а потім ще й вирішив посперечатися з Вінчичем. За що був покараний жовтою карткою

40 хв. перший тайм добігає кінця. І поки однозначно "Боруссія" ближча до перемоги

36 хв. "Реал" намагається перевести гру до воріт Кобеля - та марно

35 хв. Вінісіус дуже грубо зіграв проти воротаря "шершнів" і отримав за це жовту

28 хв. тепер вже Куртуа рятує "вершкових" після удару Адеємі

26 хв. вимушена пауза в грі. Лікарі надають допомогу Емре Джану

23 хв. ухх! Стійка рятує "Реал!" після удару Фюллькруга

21 хв. просто таки божевільний момент у німців. Хуммельс пасом зі своєї половини виводить Адеємі сам на сам. Той прокинув м'яч повз Куртуа і направив м'яч у порожні ворота - але "Реал" врятував Карвахаль

15 хв. Вінісіус з правого кута карного майданчика сильно пробив з лівої - вище воріт

14 хв. захисники дали Брандту пробити з лінії воротарського майданчика - але німець схибив

13 хв. пощастило Камавінзі, що без жовтої картки за досить грубий фол проти Брандта

12 хв. дальній удар Вальверде - по лондонських горобцях

10 хв. "Реал" намагається плавно атакувати, не форсуючи подій. А от німці за першої ліпшої можливості женуть в швидку атаку

6 хв. Брандт з кутового справа подає - м'яч виносять гравці "Реалу"

6 хв. контратака німців. Забітцер справа подає - захисники м'яч виносять. Але атака другим темпом. Знову Забітцер подає і Начо блокує на кутовий

3 хв. Вінісіус зліва проскочив двох захисників, але зрештою м'яч випустив за межі поля

3 хв. і от нарешті поновлюється гра

2 хв. перервалась гра, бо двоє людей вибігли на поле. Довго ж за ними ганялися стюарди

22:02. Вінчич дає стартовий свисток - німці починають гру

22:01. що цікаво, за воротами "Реалу" фанати "Боруссії", а за воротами німців - фанати "Реалу"

21:58. а зараз лунає гімн Ліги чемпіонів

21:56. Карл-Хайнц Рідле і Зінедін Зідан винесли Кубок чемпіонів

21:55. виступ Ленні завершився. Тим часом, команди вже готові до виходу на поле. Зараз лишень почекаємо, поки приберуть сцену

21:50. Ленні виконує свій мегахіт.... I want to get away... Fly Away

21:47. а зараз починається церемонія відкриття фіналу

21:45. а тепер вболівальники "Реалу" співають Hala Madrid

21:44. фанати "Боруссї" співають You'll never walk alone. А на "Вемблі" сьогодні, між іншим, присутній і екс-керманич "джмелів" Юрген Клопп

21:38. трибуни сьогодні жовто-білі

21:34. сьогодні на передматчевому шоу буде легендарний американець Ленні Кравіц

21:32. півгодини до початку гри і чекаємо на передматчеве шоу, яке почнеться о 21:45

21:02. склад "джмелів"

20:48. передматчеве включення live з "Вемблі"

20:48. команди вже розминаються, а трибуни фактично заповнені вболівальниками

20:44. як і казав перед грою Карло Анчелотті. у воротах стоятиме Тібо Куртуа

17:17. вітаємо з Лондону, де сьогодні увечері світ дізнається ім'я переможця Ліги чемпіонів 2024

Ювілейне та рекордне чемпіонство "Манчестер Сіті"

В Англії завершилися матчі 38 туру АПЛ, за підсумками якого визначився переможець Прем'єр-ліги

Абсолютна перемога! Усик - Тайсон Ф'юрі: все про супер-бій XXI століття

У Саудівській Аравії відбувся бій століття між Олександром Усиком та Тайсоном Ф'юрі