RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Росія готує підлий план для української "труби": деталі пропозиції

Росія має намір домагатися від України укладення короткострокового контракту на транзит газу в Європу після 2019 року в надії завершити будівництво обхідних газопроводів.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на чотири джерела, знайомих з планами російської сторони.

Такий контракт дозволить Росії добудувати інфраструктуру, необхідну для позбавлення України статусу головного транзитера російського газу і знизити потребу в укладенні довгострокового контракту.

Росія веде будівництво двох магістралей в обхід України: "Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м в рік через Балтійське море до Німеччини і "Турецький потік" потужністю 31,5 млрд куб м в рік, яким газ через Туреччину повинен піти в Південну Європу. Завершити будівництво планувалося до закінчення контракту на транзит газу між "Нафтогазом" і "Газпромом" в кінці 2019 року. Однак Росія відстає від графіка, зокрема, через позицію Данії, яка не дала оператору "Північного потоку-2" дозвіл на будівництво магістралі в своїх територіальних водах.

"Україна хотіла б довгостроковий договір, 10-річний. Нам це невигідно, нам би вистачило і року, щоб ми зібралися з силами і запустили всі ці потоки ", - сказало агентству джерело, знайоме з переговорами Росії та України.

Європейський джерело і два інших джерела, знайомих з планами "Газпрому", підтвердили позицію Москви. "Газпром" і Міненерго РФ відмовилися від коментарів.

Європейський Союз, посередник в газових переговорах між Москвою і Києвом, запросив обидві сторони на новий раунд переговорів 16 вересня, сказали джерела. Сторони вже проводили кілька зустрічей, на яких не знайшли прийнятного для всіх рішення про контракт на транзит.

Як повідомляв "Апостроф", Росія має технічні можливості для припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року, ще до завершення будівництва обхідного газопроводу "Північний потік-2".

Новости партнеров

Загрузка...