Україна недостатньо використовує можливості імпорту електроенергії, що призводить до жорсткіших графіків відключень.
Про це заявив Олексій Кучеренко, народний депутат України та перший заступник голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Верховної Ради України.
За словами Кучеренка, Україна має можливість імпортувати до 2,1 ГВт електроенергії, але використовує лише 20% від цього потенціалу. Депутат пояснює це неефективними рішеннями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
"Ми б могли брати 2,1 ГВт цієї потужності по імпорту, а беремо лише 20% від цього, максимум", - зазначив Кучеренко.
Політик наголосив, що через недостатній імпорт електроенергії Україна втрачає близько 15% від сукупного споживання, що призводить до більш жорстких графіків відключень.
"Я вважаю, що по імпорту, по суті, через їхнє неприйняття рішення, ми штучно обмежили самі себе і 15% від сукупного споживання ми не додали в систему", - підкреслив депутат.
Кучеренко також зазначив, що цінові обмеження, встановлені Комісією, роблять імпорт електроенергії невигідним для бізнесу.
"А бізнес не буде працювати собі в збиток, хоч стріляй, ви нікого не примусите", - додав депутат.
Раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко наголосив, що європейські партнери України виконали свою частину роботи, забезпечивши можливість імпорту значного обсягу електроенергії. Однак, регуляторні перешкоди заважають Україні повноцінно використати квоту на імпорт електроенергії з ЄС.