RU  UA

Як повернути Крим: нардеп від "Слуги народу" назвала два сценарії

В України є декілька шляхів повернення Криму, серед яких військовий та дипломатично-правовий. Незважаючи на це, наразі військова деокупація Криму неможлива.

Про це заявила народна депутатка від фракції "Слуга народу" Мар’яна Безугла в ефірі нової програми "Розклад Кулініча" на Апостроф TV.

"Є військовий шлях і є дипломатично-правовий. Чи можемо ми військовим шляхом повернути Крим назад? Очевидно, що наразі і в даному контексті - ні. Навіть з Донбасом у нас питання в силу того, що сформувалася ця конфігурація, це були б тисячі і тисячі людських життів і тільки спровокована подальша агресія на Україну. Тому залишається дипломатично-правовий шлях", - зазначила Безугла.

За словами депутатки, є ще один можливий шлях повернення Криму, однак його не варто виокремлювати. Цей метод має працювати в сукупності з дипломатично-правовим.

"Це робота спецслужб разом із міжнародною допомогою, дипломатичним шляхом, правовим шляхом. У той же час мають проводитися дослідження, що там відбувається і простежувати зміни соціально-політичної ситуації на окупованих територіях. Я не буду зупинятися на цьому, але в принципі це очевидно: кожна країна діє таким чином відносно своїх окупованих територій. Щоб реалізувати плани по поверненню Криму, нам треба діяти дипломатично виважено, нам треба діяти в міжнародному полі. В цьому плані ми маємо постійно збирати докази, постійно контролювати, працювати, щоб постійною повісткою дня була Росія-окупант, агресор, що вони роблять зараз і що наробили", - наголосила депутатка.

У той же час, Україна має вести постійний діалог із країною-агресором і шукати якісь спільні шляхи вирішення цього питання. Безугла переконує, що українські політики готові вести діалог з Росією в інтересах України та в інтересах подолання існуючого конфлікту.