RU  UA  EN

Понеділок, 24 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Суспільство

Ліга Європи 2019/20: усі новості, результати, відео

Новини

24 лютого

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Зникнення ікон в Києво-Печерській лаврі: з'явилася реакція УПЦ (МП)

Заяви Міністра культури України Євгена Нищука щодо факту крадіжки ікон в Києво-Печерській лаврі є передчасним і нічим не обґрунтованим.

Про це в коментарі "Апострофу" повідомив голова юридичного відділу УПЦ (МП) Олександр Бахов.

"Зараз ці заяви звучать досить абстрактно. Щось і кудись зникло і ніхто про це не знає", - сказав Бахов.

За його словами, підставою для заяв про крадіжку "має бути висновок комісії, яка обстежувала ці всі культурні цінності".

"На підставі цього висновку посадова особа може стверджувати, що відбулись зникнення таких речей, є перелік цих речей і тоді ми можемо вже конкретно говорити по кожному об’єкту культурної спадщини – що, як, чому, щоб було зрозуміло. А зараз не зрозуміло, з якому метою і для чого це робиться. Тому зараз це просто непредметна розмова", - додав він.

При цьому Бахов звинуватив міністра в провокації, зауваживши, що "міністр не підтвердив свої слова жодними документами чи хоча б якимись доказами".

Разом із тим, Бахов визнав, що комісія проводила обстеження понад 800 об’єктів і оформила свій висновок ще у грудні 2018 року.

"Ми не маємо доступу до цього документу. Там більше 800 об’єктів обстежувалось. Кожного дня комісія відвідувала і перевіряла певну кількість об’єктів. Чому він зараз не підписується і не публікується - я не знаю", - додав голова юрвідділу УПЦ (МП).

Як повідомляв "Апостроф", міністр культури України Євген Нищук в прямому ефірі ток-шоу "Ехо України" на телеканалі "Прямий" заявив про те, що у Києво-Печерській лаврі виявили пропажу кількох цінних ікон.

Новости партнеров