RU  UA  EN

Вівторок, 25 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

25 червня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Руйнування Керченського моста: на Заході описали небезпечний для України сценарій

Можливі технічні проблеми з Керченським мостом можуть стати причиною загострення в Азовському і Чорному морях, оскільки Кремль намагатиметься прикрити свій промах і звинуватити в ньому інших.

Про це в матеріалі для "Neue Zürcher Zeitung" пише політолог Андреас Умланд, передає "ІноЗМІ".

За словами Умланда, Керченський міст є важливим іміджевим проектом для легітимізації путінського режиму в очах населення Росії.

"Якщо ж міст з тих чи інших причин не зможе виконувати свої спочатку задумані функції і не буде сприяти соціально-економічному розвитку Криму і його інтеграції в економіку Росії, Кремль міг би зайнятися пошуками винних в цьому провалі. І тоді він міг би вселити населенню думку , що міст не може повноцінно функціонувати через загострення ситуації", - пише політолог.

Умланд також зазначає, що такий сценарій особливо ймовірний у разі, якщо міст почне руйнуватися.

"За повідомленнями українських ЗМІ, після відкриття так званого Кримського моста в травні 2018 року вже було виявлено декілька технічних проблем, а також ризиків, обумовлених геологічними причинами. Можливе закриття, а в крайньому випадку і обвалення грандіозного мосту стало б важким ударом по іміджу путінського режиму , який той сам собі створив після анексії Криму. І тоді Кремль міг би бути готовий на багато що, щоб відвернути увагу громадськості від такого провалу. Одним із сценаріїв став би військовий", - попереджає експерт.

"Але навіть якщо міст встоїть, залишається питання, наскільки він відповідає поставленій меті - сприяти економічному зростанню Криму, який зараз живе цілком і повністю за рахунок дотацій. Якщо ж дорогий проект не виправдає очікувань, ймовірність загострення ситуації в Чорноморському регіоні з боку Росії , яка захоче замаскувати свою стратегічну помилку, виросте", - додає Умланд.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", з першого червня в окупованому Криму вводяться обмеження для руху фур, в тому числі по Керченському мосту, що з'єднує півострів з Росією.

Новости партнеров

Загрузка...