RU  UA  EN

Пʼятниця, 18 жовтня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.65
Суспільство

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Новини

18 жовтня

17 жовтня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

У NASA показали вражаюче фото крижаної лавини на Марсі

Орбітальний апарат розвідки Марса NASA зафіксував крижану лавину, що зійшла на планеті, та зробив її фотографії.

Про це повідомляє ресурс IBT.

На знімку зображений слід лавини, яка утворила довгу смугу на поверхні, що пройшла з ударного кратера. За словами експерта Місячної і планетарної лабораторії Університету Арізони Кенді Хансен, зазвичай таке природне явище відбувається на Марсі навесні, коли сонячне тепло змушує танути крижані шари.

"Кожну весну Сонце сяє на стороні ряду шарів на північному полюсі Марса, відомих як шаруваті відкладення північної полярності. Тепло дестабілізує лід, і блоки розпадаються", - зазначила Хансен.

Також вона розповіла, що хмара від лавини утворюється, коли розпушені шари сміття досягають дна марсіанської скелі. Оскільки шари на дні гори складаються з різних матеріалів з різними текстурами і кольорами, лавина утворює хмари з незвичайним зовнішнім виглядом.

"Коли вони досягають дна кручі заввишки більше 500 метрів, блоки піднімають хмару пилу. Шари під ним відображаються різними кольорами і текстурами в залежності від кількості пилу, змішаного з льодом", - додала експерт.

Вчені вважають, що крім теплої пори року, лавини на Марсі також можуть бути викликані низкою факторів на його поверхні. Наприклад, в червні 2018 року орбітальному апарату NASA вдалося виявити лавину, викликану впливом метеорита на Марс. Камінь, що впав на поверхню планети, мав довжину всього приблизно п'ять метрів і залишив невеликий кратер. Оскільки метеорит впав на схилі, він дестабілізував його і викликав лавину бруду і пилу.

Відзначимо, що планета Марс є супутником Сонця і знаходиться в сонячній системі на четвертому місці. За величиною серед них Марс знаходиться на 7 місці. Червоний супутник обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті протягом 687 земних діб - рік на Марсі більше року на Землі. З цієї причини Марс знаходиться на різній відстані від сонця в різні періоди часу. Якщо порахувати середню відстань від Марса до Сонця, то воно буде приблизно 228 мільйонів кілометрів.

Як повідомляв "Апостроф", марсохід Curiosity надіслав на Землю ще ряд знімків з Марса, один з яких привернув підвищену увагу вчених - на ньому зафіксовано дивний чорний об'єкт у повітрі.

Новости партнеров

Загрузка...