"Протефлазид", яким пропонують лікувати COVID-19, не має наукових підтверджень ефективності, як пишуть журналісти, як ліки за 300-600 грн людям продають звичайний спирт (96%), в якому розведені дві трави: щучка дерниста і вейник наземний.
Про це пише видання "Знай.ЮА".
Як зазначає автор статті, спроби нав'язати препарат були зроблені, коли на обсервацію в Нові Санжари евакуювали українців з Уханю. З цього моменту (лютий - початок березня) і почалася активна медіакампанія в ЗМІ про "противірусний" препараті "Протефлазид", який пропонували в якості гуманітарної допомоги евакуйованим. Почав її екс-глава Центру грипу та доктор медичних наук Олександр Гриневич. Гриневич також працює заступником директора компанії НПК "Екофарм", яка є виробником цього препарату.
"Діюча речовина Протефлазид ефективно блокує розмноження коронавірусу", - заявив він.
Однак пізніше Гриневич уточнив: він тільки допускає, що препарат може блокувати розмноження вірусу.
"Ніхто не стверджує. Ми говоримо про передумови, які можуть бути. У нас немає конкретних даних", - визнав заступник директора компанії-виробника.
В кінці березня президент Академії медичних наук Віталій Цимбалюк звернувся до прем'єра Дениса Шмигаля з проханням впровадити препарат "Протефлазид" для лікування COVID-19.
Як зазначають журналісти, скандал з препаратом вже не перший. У 2018 році компанія-виробник подала в суд позов про захист ділової репутації у відповідь на публікацію, в якій "Протефлазид" був віднесений до "фуфломіцінів". Суд відмовив "Екофарм" в задоволенні позову.
Позиція медиків і учених, поза сферою лобізму "Протефлазиду", тим часом одностайна.
"Протефлазид" навіть герпес лікує не дуже ефективно, а на коронавірус він буде діяти приблизно, як аскорбінова кислота", - заявив лікар-інфекціоніст Ігор Марков.
Колишній міністр охорони здоров'я України Уляна Супрун в Facebook назвала препарат сумішшю трав, розчинених в спирті.
"У складні для країни та всього світу часи, такі "ноу-хау" впарюють керівники наукових установ, які існують на чималі кошти платників податків, і десятиліттями наживаються на імітації наукової діяльності", - підкреслила вона.