RU  UA  EN

Понеділок, 23 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Зять топ-менеджера Курченка Панов став "куратором" ДБР від Венедиктової - ЗМІ

Виконуючий обов'язки начальника департаменту з нагляду за діяльністю Державного бюро розслідувань Олександр Панов є зятем колишнього топ-менеджера Сергія Курченка - Олександра Семинога і може лобіювати інтереси олігарха в департаменті процесуального керівництва з особливо важливих кримінальних виробництв.

Про це пишуть "Коментарі".

За даними видання, департамент з особливо важливих виробництв, який був створений генпрокурором Русланом Рябошапкою для свого першого заступника Віталія Каська, "курирує" "старший радник" генпрокурора Олександр Ватутін. Панов є "операційним" керівником департаменту в "тіньовому офісі" Ірини Венедиктової.

Панов працює в органах прокуратури з 2005 року, в 2017 році він був слідчим з особливо важливих справ Харківської обласної прокуратури, в 2018 став заступником начальника другого слідчого відділу СУ, а в 2019 - прокурором відділу процесуального керівництва в справах, які розслідує ДБР. На початку 2020 року його призначили начальником місцевої міської прокуратури в Кропивницькому.

У березні був призначений в. о. начальника департаменту з нагляду за виробництвами, які розслідує ДБР. На думку журналістів, кар'єрному просуванню Панова в ОГП міг сприяти його тесть - Олександр Дмитрович Семиног, відомий в минулому харківський міліціонер, а також екс-глава наглядової ради ФК "Металіст" і екс-член наглядової ради "РеалБанка". Обидва активи належали втікачу олігархові Сергію Курченку. Семиног - батько другої дружини Панова, Оксани, доцента кафедри адміністративної діяльності поліції ХНУ внутрішніх справ.

Нині Олександр Семиног - адвокат і асоційований партнер в адвокатському об'єднанні Gestors, яке і після втечі Курченко продовжує представляти інтереси його компаній в судах.

Видання зазначає, що Віталій Касько, який курирував цей департамент при Руслані Рябошапці, також не чужий інтересам Сергія Курченка. Оскільки компанія Arzinger, де Віталій працював до Революції гідності, представляла, серед іншого, інтереси компаній олігарха - як заявляв військовий прокурор Костянтин Кулик, йшлося про виведення грошей "сім'ї" на закордонні рахунки.

Журналісти також зазначають, що за останні місяці прізвище Курченка кілька разів спливало поруч з ім'ям генпрокурора Ірини Венедиктової. Наприклад, в середині лютого екс-народний депутат Тетяна Чорновол заявляла, що колишня на той момент і. о. глави ДБР купувала за заниженою ціною нерухомість у Харкові в забудовника з групи Курченка.