Їсти, переживаючи стрес, - це нормальна реакція психіки на травматичні події, адже таким чином організм готується до повторення схожих складних ситуацій.
Про це розповів психіатр та невролог Євген Скрипник на шоу Комедійно-ПоведінковаТерапія.
Зокрема, він вказав, як українці реагували на початок війни і як їхній стан змінився, коли стресові події стали регулярними. Також фахівець пояснив, чому "заїдають" стрес в основному солодким.
"Чому ми багато їмо, коли стресуємо? Початок війни – виділявся адреналін і ми не їли. Стресуємо, а потім це переходить у хронічний стрес, тривогу, і так далі – ми заїдаємо, адже організм готується до повторення того стресу, який був на початку. У нас був стрес, і тепер він робить запаси наперед... А з дитинства, наприклад, солодке - це приємно. Тому ми задовольняємо себе. Це легкі вуглеводи – потрапляють в організм і швидко перетравлюються. Я стресую (їм солодке) - отримую задоволення", - розповів він.
За словами психіатра, якщо вам важливо позбутися звички "заїдати" стрес – то більш важливо не обмежувати себе в їжі тощо, а спробувати мінімізувати неприємні емоції.
"Треба менше читати джерел, які приносять стрес. І багато ходити. Спочатку треба робити щось зі стресом. В умовах нашої війни – це можуть бути регулярні заїдання і зниження настрою, тривога", - зазначив Євген Скрипник.
Раніше психіатр розкрив реальну кількість українців з розладами психоемоційного спектру, які мають відповідні симптоми, проте не хочуть йти до терапевта.