RU  UA  EN

Пʼятниця, 23 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

23 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Опубліковано відео зі знаменитою кометою, відкритою українськими астрономами

У мережі був опублікований відеоролик, що показує комету Чурюмова-Герасименко, яку в 1969 році в Києві відкрив астроном Клим Чурюмов.

Відповідне відео було опубліковано на сервісі Vimeo.

Ролик був зібраний зі знімків комети зондом Philae. Його авторами стали дизайнер Крістіан Штангль і композитор Вольфганг Штангль.

the Comet from Christian Stangl on Vimeo.

Апарат Philae вивчав комету протягом декількох років і встиг зробити 400 тисяч знімків. Вони були опубліковані у відкритому доступі Європейським космічним агентством.

Комета Чурюмова-Герасименко контролюється силою тяжіння Юпітера, а прийшла з поясу Койпера (знаходиться за орбітою Нептуна). Вона є "чорною", тобто, практично не відбиває світло через високий вміст високомолекулярних органічних сполук на поверхні. Без телескопа її побачити неможливо.

Зонд відомий тим, що є першим в історії апаратом, який м'яко приземлився на поверхню комети. Ця подія датується 2014 роком.

Як повідомляв "Апостроф", раніше в мережі були опубліковані кращі космічні фотознімки, які заслужили місце в боротьбі за премію Insight Investment Astronomy Photographer of the Year.

Новости партнеров

Загрузка...