У Саудівській Аравії були виявлені стародавні величезні кам'яні будівлі, вік яких - близько 7 тисяч років.
Про це йдеться в дослідженні вчених німецького Інституту Макса Планка.
Так, у 2017 році група археологів знайшла сліди старовинного монумента, який міг бути зведений раніше єгипетських пірамід: на півдні аравійської пустелі Великий Нефуд були знайдені величезні структури, розташовані на полях з лави древніх вулканів. Вчені прийшли до висновку, що ці структури можуть бути найстарішими пам'ятками архітектури в світі.
Спочатку конструкції на схилах старих вулканів вважали воротами, але після більш докладних вивчень їх назвали "мустатілс" ("прямокутник" з арабської).
Будова складається з кам'яних стін, які нагадують ворота. Їх довжина від 15 метрів до 616 метрів. На одній з платформ вчені виявили картину з геометричними візерунками, але поки не змогли впізнати образи на малюнку.
Як вважають вчені, монумент могли використовувати для проведення певних ритуалів або в якості огорож.
"10 тис - 6 тис років назад на Аравійському півострові був останній період "Зеленої Аравії", коли збільшення кількості опадів сформувало цей в цілому посушливий регіон", - йдеться в дослідженні.
Як повідомляв "Апостроф", раніше в Єгипті в районі порту Береніс вчені виявили поховання віком 2 000 років - кладовище домашніх тварин, де мавпи поховані як сплячі діти.