RU  UA  EN

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Суспільство

Новини

21 листопада

Всі новини

Поруч з Україною вчені знайшли останки доісторичної рептилії - жила 210 млн років тому: фото

Команда дослідників з Інституту палеобіології Польської академії наук (PAN) і Варшавського університету (UW) виявила на південному заході Польщі скам'янілості невідомого раніше виду вимерлої рептилії - етозавра.

Про це розповідає Nauka w Polsce.

Етозавр (Aetosauria) - доісторична чотиринога рептилія, що жила в пізньому тріасі на території нинішніх Північної Америки, Південної Америки, Європи, Гренландії, Індії і Марокко.

Палеонтологи знайшли щелепну кістку і фрагменти панцира етозавра віком 210 мільйонів років в селі Коцури. Вид назвали Kocurypelta silvestris.

Як зазначив Лукаш Чепінський з Інституту еволюційної біології UW, у невідомого етозавра налічувалося дуже мало зубів. При цьому вони були зміщені до передньої частини черепа. У інших етозаврів зазвичай багато зубів.

На думку вчених, особини нового виду досягали трьох метрів в довжину. Вони виглядали як помісь крокодила, броненосця і кабана. Ймовірно, тварини були всеїдними. Вони харчувалися переважно рослинами і дрібними безхребетними.

Як писав "Апостроф", раніше палеонтологи визначили новий вид динозаврів Tlatolophus galorum після того, як зразок віком близько 73 млн років був виявлений в північній Мексиці.