7 травня

6 травня

Всі медалі України на Олімпійських іграх-2020 у Токіо

Національна команда України завершила Літні Олімпійські ігри 2020 в столиці Японії Токіо.

Наші спортсмени завоювали 19 медалей, повторивши за кількістю нагород результат в Лондоні в 2012 році і перевершивши результат в Ріо 2016 на 7 медалей.

Разом з тим, вперше в історії ми завоювали лише одну золоту медаль. Також українські спортсмени завоювали шість срібних нагород і 12 бронзових.

Єдиним олімпійським чемпіоном в Токіо став борець греко-римського стилю Жан Беленюк.

Медальний залік

За кількістю медалей Україна посіла 16-е місце серед 206 країн-участіц Олімпіади. Але в медальному заліку ми лише 44-ті. Це найнижче місце України на літніх Олімпіадах. Перемогла ж команда США - 39 золотих.

Мультимедалісти

Четверо спортсменів завоювали в Токіо по дві медалі. Причому всі - у водних видах спорту.

Спершу плавець Михайло Романчук взяв дві нагороди у плаванні - срібло в запливі на 1500 метрів і бронзу в запливі на 800 метрів. Потім Людмила Лузан завоювала дві медалі у веслуванні на каное - у спринті на 200 метрів вона взяла бронзу, а разом з Анастасією Четвериковою - срібло в гонці на 500 метрів.

А Марта Федина та Анастасія Савчук - дворазові бронзові призерки Олімпійських ігор в артистичному плаванні. Спершу наші дівчата взяли бронзу в дуетах, потім - у змаганні команд.