На великій глибині в Мексиканській затоці Атлантики виявлено риби з чорною свілтопоглинаючою шкірою.
Про це пише видання naked-science.ru, з посиланням на статтю Карен Осборн (Karen Osborn) і її колег з Національного музею природної історії у Вашингтоні, опублікованої в журналі Current Biology.
Сонячне світло швидко розсіюється в воді, і понад 99 відсотків його променів не проникають на глибину більше кількох сотень метрів, а в деяких мутних морях - і кількох десятків. Далі стає лише темніше, і глибоководні організми нерідко вдаються до біолюмінесценції, щоб хоч трохи розігнати морок.
Однак багато місцевих тварин користуються темрявою для укриття. Поверхня їх шкіри ефективно поглинає навіть ті рідкісні фотони, що з'являються на цій глибині, роблячи їх практично невидимими "чорними дірами".
Під час експедицій вчені використовували дистанційно керовані дрони, здійснюючи глибоководні занурення в Мексиканській затоці Атлантики і затоці Монтерей у каліфорнійського узбережжя Тихого океану. Серед десятків незвичайних істот, які біологи спостерігали і зловили на глибині в пару кілометрів, виявилося 16 видів риб, що відрізняються "екстремально чорною" шкірою, що поглинає 99,5 відсотків падаючого світла.
"Чорний тихоокеанський дракон" (Idiacanthus antrostomus)
Як писав "Апостроф", вчені отримали повні дані після першого зближення космічного зонда Solar Orbiter з Сонцем. Завдяки цій інформації, дослідники побачили численні мікроспалахи на зірці.