RU  UA  EN

Неділя, 25 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Світ

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

25 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Євросоюз погрожує Польщі санкціями через скандальну судову реформу

Влада Європейського Союзу почала процедуру притягнення до відповідальності Польщі за порушення законодавства ЄС під час проведенния судової реформи.

Про це йдеться в рішенні Єврокомісії, яке було опубліковано на сайті відомства 29 липня.

Згідно йому 26 липня Європейська комісія ініціювала початок санкційних процедур проти Варшави. Причиною послужило оприлюднення польською владою закону про судах ординарної юрисдикції.

Головне занепокоєння в Єврокомісії викликає положення закону про введення різного віку для виходу на пенсію чоловіків (65 років) і жінок-суддів (60 років). У ЄК також стурбовані повноваженнями міністра юстиції Польщі, який отримав право продовжувати мандат суддів, які досягли пенсійного віку.

Єврокомісія направила до Варшави лист з повідомленням про порушення процедури. У Польщі є місяць, щоб надати свою відповідь. У разі невиконання побажань керівництва ЄС Польщі загрожує дисциплінарне покарання.

Нагадаємо, 24 липня президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на суперечливі закони про Верховний суд і Національну раду суддів, які викликали масові протести всередині Польщі. У той же час 25 липня Дуда підписав один з трьох законів, прийнятих парламентом Польщі в рамках суперечливою судової реформи, ініційованої урядом країни.

Новости партнеров

Загрузка...