RU  UA  EN

Пʼятниця, 19 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.35

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Артур Палатний: Легалізація грального бізнесу в Україні принесе в бюджет держави 4-5 мільярдів гривень щорічно

новини компаній

Тотальна заборона азартних ігор в Україні призвела до тінізації цього ринку і відсутності прозорого контролю з боку органів влади за цією сферою. Більше того, кожного року держбюджет втрачає від 2 до 7 млрд. гривень потенційних сплачених податків через відсутність чітких правил функціонування грального бізнесу.

Про це під час виступу на I Міжнародній конференції ігрової індустрії «UkrainianGamingSummit 2017» сказав народний депутат України, голова парламентського комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний.

«Законодавча заборона грального бізнесу у 2009 році розглядалася як вимушений, але тимчасовий захід, щоби дати можливість виконавчим органам влади більш якісно врегулювати цю сферу діяльності і розробити досконаліше законодавство. Пройшло вже 7 років і нічого зроблено не було. Як наслідок – гральний бізнес продовжує існувати, але вже повністю "в тіні", без особливого державного контролю, при цьому залишається доступним для широких верств населення. Через це держава втрачає серйозні суми податкових надходжень, які б могли наповнювати бюджет країни і спрямовуватися на різні інфраструктурні, спортивні, чи навіть просвітницькі проекти», - констатував народний депутат.

На переконання Палатного, вже на початковому етапі «розумної» легалізації ринку азартних ігор державну казну можна поповнювати на 4-5 мільярдів гривень щорічно. Мається на увазі висока плата за надання ліцензій як умова легального входу на ринок, податки з доходів гральних закладів, ПДВ на супутні послуги.

Для прикладу, орієнтовний річний обсяг грального бізнесу в європейських країнах складає близько 30 млрд. євро. За існуючої системи оподаткування бюджет ЄС щорічно отримує понад 4 мільярди євро.

«Я особисто підтримую модель повної легалізації грального бізнесу в Україні з одночасним жорстким контролем з боку держави. При цьому потрібно обмежувати доступ до гральних автоматів для широких верств населення за аналогом деяких європейських країн – відкривати казино і гральні заклади тільки в дорогих готелях, аеропортах, спеціальних точках. Ну і вхід в такі заклади тільки за паспортом для ідентифікації особи. Також частину доходу від легалізації грального бізнесу варто спрямувати на розвиток спорту», - наголосив Артур Палатний.

Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter