На п’ятій Конференції з відновлення України, що відбудеться 25-26 червня у Гданську, Мінрозвитку планує підписання угод більш як на 1,5 млрд євро.
Про це сказав віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна".
"У нас заплановано великий пакет підписань з країнами-партнерами, міжнародними фінансовими інституціями та банками".
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
За його словами, йдеться про підписання договорів, меморандумів та інших документів на понад 1,5 млрд євро.
Кулеба розповів про три ключові напрями, на яких сконцентровані ці кошти:
- відновлення у сфері житлової політики та вирішення житлових проблем громадян.
- інфраструктура.
- відновлення країни через регіональний вимір, тобто через громади.
На конференції підпишуть договір про оперативну цільову допомогу Банку розвитку Ради Європи на 140 млн євро для людей, які залишились без житла.
80 млн євро піддуть на реалізацію нових житлових ваучерів в рамках програми єВідновлення – по 2 млн грн надається українським військовим, чиє житло залишилося на тимчасово окупованій території, та які є учасниками бойових дій або отримали інвалідність першої та другої групи внаслідок російської агресії.
"Ці 80 млн євро буде спрямовано на програму в два етапи: EUR40 млн у 2026 році й ще EUR40 млн - у 2027 році. Це дозволить забезпечити житловими ваучерами понад 2 тис. родин ВПО, а перші ваучери будуть доступні вже з вересня 2026 року", - сказав Кулеба.
Ще 60 млн євро стосуватиметься житлового питання, зокрема ветеранів. Також від Банку розвитку Ради Європи залучать черговий транш на 50 млн євро на проєкт HOME та 50 млн євро від уряду Італії для компенсацій за знищене житло в межах програми "єВідновлення".
Нагадаємо, що українську делегацію на конференції URC-2026 замість Зеленського очолить прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.