Кувейт завершив внутрішньодержавні правові процедури, необхідні для набрання чинності Угодою між урядом України та урядом Кувейту про співробітництво у військовій та інших сферах. Цей крок дозволить відкрити новий етап партнерства у військово-технічній, оборонній та безпековій галузях.
Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Він висловив вдячність еміру Машаалю аль-Ахмеду аль-Джаберу ас-Сабаху, уряду Кувейту та очільнику МЗС шейху Джарраху Аль-Сабаху за підтримку. За словами міністра, угода створить можливості для реалізації спільних проєктів, обміну досвідом і сучасними технологіями, а також поглиблення стратегічного діалогу.
"Україна, яка щодня протистоїть російській агресії, накопичила унікальний досвід захисту держави від сучасних безпекових загроз", — зазначив Сибіга.
Глава відомства підкреслив, що цей крок є логічним продовженням ширшої стратегії України щодо поглиблення безпекової співпраці з державами Затоки, де цієї весни за лідерства президента Володимира Зеленського уклали низку важливих угод.
Водночас міністр зауважив, що українсько-кувейтська угода є своєчасною відповіддю на триваючі іранські повітряні атаки проти Кувейту та інших держав Затоки, останні з яких сталися цієї ночі.
"Учергове висловлюємо повну солідарність із Державою Кувейт та іншими членами РСАДЗ. Рішуче засуджуємо будь-які посягання на суверенітет і територіальну цілісність Кувейту та інших держав Ради співробітництва арабських держав Затоки", — наголосив міністр.
Сибіга висловив переконання, що майбутня співпраця зробить вагомий внесок у зміцнення регіональної архітектури безпеки, підвищення оборонної спроможності як України, так і партнерів у регіоні Затоки.
Ми писали, що потенційне скорочення американської військової підтримки України може відкрити нові можливості для співпраці Києва з державами Перської затоки. Саме такий сценарій розглядає Financial Times, аналізуючи перспективи розвитку оборонного партнерства між Україною та країнами регіону.