Президент США Дональд Трамп повідомив, що Вашингтон відмовляється від планів військово-морської блокади Ірану після того, як Тегеран погодився на масштабний міжнародний контроль за своєю ядерною програмою.
Про це американський лідер написав у своїй соціальній мережі Truth Social.
За словами Трампа, Іран без будь-яких попередніх умов погодився на проведення жорстких і тривалих ядерних перевірок. Він наголосив, що контроль здійснюватиметься на найвищому рівні та має гарантувати повну прозорість у ядерній сфері.
Водночас президент США розкритикував частину американських медіа, звинувативши їх у поширенні недостовірної інформації та спробах применшити значення досягнутих домовленостей.
Трамп заявив, що згода Ірану на інспекції стала однією з ключових умов для продовження дипломатичного процесу. За його словами, у разі відмови Тегерана від такого кроку переговори були б припинені.
З огляду на досягнуті домовленості та, як зазначив президент США, інші поступки з боку Ірану, Вашингтон вирішив не запроваджувати морську блокаду та залишити відкритим судноплавство через Ормузьку протоку — один із найважливіших світових маршрутів для транспортування нафти.
Разом із тим Трамп підкреслив, що американські військово-морські сили продовжують перебувати в регіоні та зберігають готовність до оперативних дій у разі зміни ситуації. Водночас він висловив переконання, що необхідність повернення до блокади наразі виглядає малоймовірною.
Раніше Трамп заявив про готовність Сполучених Штатів знову завдати ударів по Ірану. За його словами, це станеться, якщо Тегеран не вплине на "Хезболлу" та не зупинить загострення в Лівані.