У Верховній Раді України розглядають ініціативу щодо посилення відповідальності за перевищення швидкості на дорогах.

Про це повідомила народна депутатка від фракції Слуга народу Ольга Василевська-Смаглюк.

Йдеться про законопроєкт, розроблений у співпраці з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України, який передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення, що призводять до аварійності та смертності на дорогах.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Наразі чинні штрафи становлять:

  • перевищення швидкості понад 20 км/год — 340 грн
  • перевищення понад 50 км/год — 1700 грн

У разі ухвалення законопроєкту розміри штрафів можуть зрости. Запропоновані нові санкції передбачають:

  • понад 20 км/год — 680 грн
  • понад 40 км/год — 2040 грн
  • понад 60 км/год — 2720 грн
  • понад 80 км/год — 3400 грн
  • повторне перевищення швидкості п’ять і більше разів протягом року — 17 000 грн

Автори ініціативи наголошують, що мета змін — зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та підвищення безпеки дорожнього руху. Законопроєкт наразі перебуває на етапі опрацювання та подальшого парламентського розгляду.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

22 червня президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до держбюджету, що передбачає істотне збільшення фінансування сфери безпеки та оборони. Документ, ухвалений Верховною Радою, вже опублікований на офіційному порталі парламенту.

Завантаження...