Народний депутат Олексій Гончаренко розповів, що колишній міністр оборони Рустем Умєров майже не відвідував засідання Кабінету Міністрів і здебільшого делегував участь у них своєму першому заступнику Івану Гаврилюку.
Про це він сказав в інтерв’ю "Апострофу".
За словами Гончаренка, під час засідання Тимчасової слідчої комісії Гаврилюк повідомив, що Умєров не ходив на засідання уряду та майже завжди відправляв туди його. Також ексзаступник міністра наводив приклади нібито саботажу Умєровим окремих напрямків роботи, зокрема щодо наземних роботизованих комплексів.
"Як ви думаєте, скільки в Верховній Раді було проєктів постанов про звільнення Умєрова з посади міністра оборони? Одна, авторства Олексія Гончаренка. Але у нас же є монобільшість. Вони нічого не можуть зробити, поки не отримують на це відмашку з Офісу", — заявив депутат.
Також він додав, що відсутність міністра на засіданнях уряду не викликала реакції з боку тодішнього керівництва Кабміну.
На думку Гончаренка, прем’єр-міністр мав би звернути увагу на систематичну відсутність одного з ключових членів уряду. Він зауважив, що окремі пропуски засідань можуть бути пов’язані з відрядженнями чи важливими робочими зустрічами, однак це не може бути постійною практикою.
"Якщо у вас ніяких питань не з'являється, тоді вже виникає питання, чи ви справжній його керівник?"
Нагадаємо, що Рустем Умєров має статус свідка у кримінальному провадженні щодо легалізації 460 млн грн під час елітного будівництва у Київській області, в рамках якого викрили організовану групу. Його вже допитали.