У Гданську розпочалася Конференція з відновлення України, яка триватиме 25–26 червня. Німеччину на заході представляє міністерка економічного співробітництва та розвитку Рім Алабалі Радован разом із канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом. За словами німецької сторони, процес відновлення української економіки є вигідним не лише для Києва, а й для всього європейського регіону.

Про це пише "Апостроф", посилаючись на DW.

Значення співпраці

Під час конференції Рім Алабалі Радован наголосила на важливості підтримки українського бізнесу та промисловості. Німеччина розглядає спільну роботу як інвестицію у власну стабільність.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Німеччина особливо віддана відбудові сильної української економіки. Від цього виграє не лише Україна. Ця співпраця є вигодою також і для нас у Німеччині та Європі — для нашої економіки та нашої безпеки", – заявила Рім Алабалі Радован.

Ключові ініціативи Німеччини

Німецька міністерка візьме участь у роботі Української донорської платформи, де просуватиме три основні напрямки допомоги:

  • Європейський флагманський фонд з відбудови України;

    Продовження після реклами
    РЕКЛАМА
  • співпраця у відновленні української промисловості;

  • Альянс Навичок для України (Skills Alliance for Ukraine).

Цьогорічна конференція зосереджена на допомозі секторам, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок російської агресії, зокрема енергетиці, критичній інфраструктурі та логістиці.

Як повідомляв раніше "Апостроф", у польському Гданську стартувала дводенна конференція з питань відновлення України (URC-2026), яка триватиме 25–26 червня. Українську офіційну делегацію на заході очолила прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко. На конференцію прибули Свириденко та віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба. 

Завантаження...