Рейтинг ефективності губернаторів
Спецпроект "Апострофа" за підтримки Міжнародного центру перспективних досліджень
З початком процесу децентралізації регіони в Україні отримали більше незалежності та повноважень, а новий статус місцевих громад безпрецедентно збільшив політичну вагу окремих областей України. Втім, як і до реформи, суттєвий вплив на місцях зберігають керівники обласних державних адміністрацій, які призначаються безпосередньо президентом та фактично є представниками президентської вертикалі влади на місцях.

Тому невипадково, що керівники ОДА мають велике значення для президента в контексті майбутніх виборів. Так чи інакше, а голови ОДА також працюють на можливу перемогу Петра Порошенка на виборах 2019, мабуть у зв'язку з цим президент і змінив за останні півроку сім керівників ОДА.

Але за підготовкою до виборів не варто забувати про функції керівників ОДА, покладені на них законом. "Апостроф" за підтримки експертів МІжнародного центру перспективних досліджень започатковують спецпроект "Губернатор року", в рамках якого ми склали рейтинг керівників ОДА, де проаналізували, хто з губернаторів найкраще виконує свої обов'язки за 9 місяців 2018 року.

Основу методології складають три базові компоненти: виконання та звітування про реалізацію Стратегії розвитку регіонів; виконання обласного бюджету; комунікаційна політика і медіа-активність. Максимальний бал за кожну складову рейтингу – 10 балів. У разі відсутності на сайті інформації про виконання програми – 0 балів. Середній бал трьох компонентів аналізу є балом, що визначає місце керівника ОДА у рейтингу. До аналізу були взяті голови ОДА, які перебувають на посаді не менше, ніж півроку. Таких губернаторів на сьогоднішній день - 17. Більш детальніше ознайомитись з методоогією дослідження можна за посиланням.
Місце у рейтингу: 1
Голова Харківської ОДА Юлія Світлична

Дата призначення: 15 жовтня 2016 року.

Політична приналежність: У листопаді 2015 року Юлія Світлична була обрана головою фракції БПП «Солідарність» у Харківській обласній раді.

Цитата: "Я б більше акцентувалася на завданнях. Це соціально-економічний розвиток, міжнародне співробітництво, залучення іноземних інвестицій, створення сприятливого бізнес-клімату. Особливу увагу приділяла і буду приділяти взаєминам з громадськими організаціями, бізнесом…", - з інтерв'ю Світличної газеті «Сьогодні», 4 листопада 2016 року.

Виконання програмних документів: 2.

Економічна ефективність: 5,8.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 8,5.

Загальний бал: 5,4.
Місце у рейтингу: 2
Голова Дніпропетровьскої ОДА Валентин Резніченко

Дата призначення:
26 березня 2015 року.

Політична приналежність: Близький до екс-глави АП Бориса Ложкіна, знайомий із Геннадієм Боголюбовим.

Цитата: "Для мене велика честь очолити область. Обіцяю, Дніпропетровська область буде захищена", - заявляв Валентин Резніченко. Головними пріоритетами роботи Валентин Резніченко визначив удосконалення менеджменту регіону та розвиток інфраструктури (з інтерв'ю Панорама информ, 27 березня 2015 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 6,6.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 9.

Загальний бал: 5,2.
Місце у рейтингу: 3
Голова Сумської ОДА Микола Клочко

Дата призначення: 26 грудня 2014 року.

Політична приналежність: У 2014 року на позачергових виборах депутатів ВР України Микола Клочко йшов у списках від ПП «Блок Петра Порошенка», але програв вибори Олегу Медуниці (НФ).

Цитата: Пріоритетами своєї діяльності Микола Клочко визначив курс на втілення реформаторської проєвропейської політики; консолідування сил задля забезпечення стабільності та миру в Україні, в тому числі – покращення координації дій усіх виконавчих структур з метою посилення обороноздатності Сумщини, котра межує з територією РФ. Крім того, особлива увага приділятиметься переорієнтації експортних поставок місцевих виробників на європейські ринки та розвитку сільських територій (з інтерв'ю газеті «День», 29 грудня 2014 року).

Виконання програмних документів: 4,2.

Економічна ефективність: 4,1.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 7.

Загальний бал: 5,1.
Місце у рейтингу: 4
Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль

Дата призначення: 22 квітня 2016 року.

Політична приналежність: У 2012 році балотувався у народні депутати від політичної партії «Удар», зняв свою кандидатуру на користь Мостипан Уляни Миколаївни з «Батьківщини».

Цитата: Костянтин Бриль заявляв, що мета призначення офіцера СБУ на цю посаду - забезпечення на території, яка межує із зоною збройного конфлікту, координації роботи органів влади та силових структур у боротьбі із сепаратизмом, корупцією, організованою злочинністю (Уніан, 22 квітня 2016 року).

Виконання програмних документів: 3,3.

Економічна ефективність: 5,4.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 6,3.

Загальний бал: 5.
Місце у рейтингу: 5
Голова Полтавської ОДА Головко Валерій

Дата призначення: 26 грудня 2014 року

Політична приналежність: Валерій Головко розпочав своє політичне життя у лавах партії Арсенія Яценюка «Фронт Змін». Під знаменами цієї партії він став депутатом обласної ради, а у 2012 році був обраний в парламент по списку «Батьківщини».

Цитата: "Сьогодні, на жаль, ми потерпаємо в економічній кризі, маємо серйозні проблеми на Сході України. І ці виклики стоять перед кожним із нас. Наголошую, що тільки разом, консолідовано ми можемо зробити якісь кроки, побороти негативні явища, які сьогодні є на Полтавщині. Перше, що я хочу зробити – об'їхати усю область, детально ознайомитися з проблемами, які виникають на місцях", – заявляв Валерій Головко (з інтерв'ю журналу Репортер, 30 грудня 2014 року).

Виконання програмних документів: 0,9.

Економічна ефективність: 5,5.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 8,8.

Загальний бал: 5.
Місце у рейтингу: 6
Голова Кіровоградської ОДА Кузьменко Сергій

Дата призначення: 16 вересня 2014 року.

Політична приналежність: У 2012-2014 роках - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів. У січні 2016 року голосував за так звані "диктаторські закони". 22 лютого 2014 року вийшов із фракції Партії регіонів, а в подальшому із партії.

Цитата: "Децентралізація – це не просто рух коштів від центру до новостворених об'єднаних територіальних громад, а це і передача відповідних повноважень, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Основне завдання на сьогодні – дати можливість людям, які проживають в ОТГ, обрати собі владу, яка враховуватиме їх думку: де потрібно зробити вуличне освітлення, відремонтувати дорогу, збудувати ФАП чи амбулаторію, реалізувати інші інфраструктурні проекти". (Кировоградська ОДА, 13 листопада 2018 року).

Виконання програмних документів: 3,6.

Економічна ефективність: 4,2.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 6,1.

Загальний бал: 4,6.
Місце у рейтингу: 7
Голова Житомирської ОДА Гундич Ігор

Дата призначення: 27 жовтня 2016 року.

Політична приналежність: Є представником місцевих еліт Житомирщини. У 37 років очолив ТОВ «Елітне». Він заснував це фермерське господарство і був його директором протягом чотирьох років, поки не став заступником голови Житомирської обласної державної адміністрації.

Цитата: Ігор Гундич заявляв, що вважає своїм обов'язком виправдати сподівання у втіленні державних реформ. "Для мене за честь бути в команді Президента та очолювати Житомирську область в непростий, але надзвичайно важливий для країни час. Призначення головою Житомирської ОДА, сприймаю, перш за все, як велику відповідальність і повірте – я до неї готовий на 100%. Запевняю вас, що спрямую всі ресурси на реалізацію стратегій Президента «Україна 2020» на Житомирщині. Я не люблю пафосних слів, бо звик працювати на результаті переконаний, що ми його покажемо. Дякую", - заявив Гундич (Перший житомирський, 27 жовтня 2016 року).

Виконання програмних документів: 0,9.

Економічна ефективність: 3,9.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 8,8.

Загальний бал: 4,5.
Місце у рейтингу: 8
Голова Одеської ОДА Степанов Максим

Дата призначення: 12 січня 2017 року.

Політична приналежність: Максим Степанов має спільний бізнес з Леонідом Юрушевим, який певний час фінансував виборчі кампанії політичних проектів Арсенія Яценюка і вважається наближеним до нього. Зараз Степанов публічно демонструє високу лояльність до Петра Порошенка.

Цитата: Максим Степанов 22 березня 2017 року представив свій стратегічний план «Розумний регіон». Цей план передбачає створення в Одеській області розвинутої інфраструктури, ремонт доріг, утворення агрокластерів, розвиток культурного середовища, а також прозорість роботи Одеської ОДА (Думська, 22 березня 2017 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 6,3.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 6,9.

Загальний бал: 4,4.
Місце у рейтингу: 9
Голова Херсонської ОДА Гордєєв Андрій

Дата призначення: 28 квітня 2016 року.

Політична приналежність: Упродовж 27 листопада 2014 р. — 19 травня 2016 р. — народний депутат України від Блоку Петра Порошенка.

Цитата: Андрій Гордєєв визначив економічний розвиток та забезпечення безпеки у регіоні ключовими пріоритетами своєю діяльності на посаді керівника Херсонської ОДА. "Крім економічного розвитку, Херсонщина має ключове безпекове значення для України на півдні. Вона є південним форпостом нашої держави. Мир та спокій на Херсонщині - це спокій України на її південних рубежах. Ці два компоненти – безпековий та економічний між собою дуже тісно пов'язані. Економічний розвиток можливий тільки в мирному та безпечному регіоні. І тому керівництво області особливу увагу приділяє розвитку цим напрямкам", - заявляв Гордєєв за підсумками своєї діяльності у 2016 році (Укрінформ, 28 грудня 2016 року).

Виконання програмних документів: 3

Економічна ефективність: 3,9.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 6.

Загальний бал: 4,3.
Місце у рейтингу: 10
Голова Вінницької ОДА Коровій Валерій

Дата призначення: 28 лютого 2015 року.

Політична приналежність: Близький до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Валерій Коровій з 2011 по 2015 був заступником Володимира Гройсмана, коли той обіймав посаду міського голови Вінниці.

Цитата: "Ми повинні чітко усвідомлювати, що наша перемога, окрім військової складової, криється в тому, щоб забезпечити рівень життя на порядок вищий ніж у нашого «північного сусіда». Ми повинні бути причетними до процесів, які дають можливість створювати нові робочі місця", - розповідав у 2015 році Валерій Коровій про пріоритети своєї діяльності на посаді голови Вінницької ОДА (VinBazar, 22 квітня 2015 року).

Виконання програмних документів: 1.

Економічна ефективність: 4,3.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 7,4.

Загальний бал: 4,2.
Місце у рейтингу: 11
Голова Тернопільської ОДА Барна Степан

Дата призначення: 2 квітня 2015 року.

Політична приналежність: Від 4 грудня 2014 — народний депутат України від БПП.

Цитата: "Найперше – це відновлення військової частини та будівництво військових містечок у Тернополі, Теребовлі та Чорткові. А ще – децентралізація, яка дала реальний ресурс, відновлення інфраструктури, міжконфесійний мир тощо. … Ремонт доріг – це окрема категорія. Цьогоріч на поточний середній ремонт, обслуговування і зимове утримання місцевих доріг передбачено 315 млн. грн. … Капітальні вкладення з боку держави зросли з 300 млн. грн. (разом з дорогами державного значення та Фондом регіонального розвитку) в 2015 році до 2,3 млрд. грн. у 2018 році. Відчуваєте різницю! На фоні попередників мені є що показати", - заявляв про результати своєї діяльності Степан Барнапісля чотирьох років на посаді керівника Тернопільської ОДА (з інтерв'ю порталу «Номер один», 4 грудня 2018 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 3.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 8,2.

Загальний бал: 3,7.
Місце у рейтингу: 12
Голова Миколаївської ОДА Савченко Олексій

Дата призначення: 6 жовтня 2016 року.

Політична приналежність: У 2014 році обраний народним депутатом України від БПП.

Цитата: Олексій Савченко визначив свої пріоритети діяльності на конкурсному відборі кандидатів у керівники Миколаївської ОДА. Розвиток людського капіталу, покращення медобслуговування, підтримка та приведення у відповідність дитячої освіти до чинного інституту праці, залучення волонтерів та громад до системи моніторингу послуг тощо. Сам Олексій Савченко «відзначився» великої кількістю помилок у свої програмі (Програма «Схеми», 21 жовтня 2016 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 4,7.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 5,7.

Загальний бал: 3,5.
Місце у рейтингу: 13
Голова Львівської ОДА Синютка Олег

Дата призначення: 26 грудня 2014 року.

Політична приналежність: Публічно демонструє лояльність до Петра Порошенка.

Цитата: "Є три речі, які треба робити одночасно, — війна, корупція, інфраструктура. А поруч ідуть інвестиції, інвестиційний клімат, робочі місця, заробітна плата", - заявляв у Олег Синютка у 2014 році (з інтерв'ю газеті «Високий замок», 29 грудня 2014 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 4,8.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 5,4.

Загальний бал: 3,4.
Місце у рейтингу: 14
Голова Рівненської ОДА Муляренко Олексій

Дата призначення: 28 квітня 2016 року.

Політична приналежність: На виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року балотувався в одномандатному виборчому окрузі № 153 від "Блоку Петра Порошенка". Зайняв друге місце, поступившись чинному нардепові Юрію Вознюку.

Цитата: Заступник голови Адміністрації Президента Олексій Дніпров, представляючи Олексія Муляренко, заявляв, що Олексію Муляренку дали завдання сприяти детінізації економіки, боротися із незаконним видобутком бурштину, вирішити проблеми міжконфесійного характеру, забезпечувати безпеку і захист прав громадян, а також сприяти соцзахисту учасників АТО (Радіо Трек, 28 квітня 2016 року).

Виконання програмних документів: 0,4.

Економічна ефективність: 3,2.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 6,2.

Загальний бал: 3,3.
Місце у рейтингу: 15
Голова Закарпатської ОДА Москаль Геннадій

Дата призначення: 15 липня 2015 року.

Політична приналежність: Демонструє лояльність Петру Порошенку.

Цитата: "Мені довелося вжити екстрених заходів з гасіння "пожежі" на Закарпатті. Довелося забрати одного з кращих керівників державних адміністрації - Геннадія Геннадійовича Москаля - і направити його в Закарпатську область", - заявляв Петро Порошенко. Тож, основною метою призначення Генадія Москаля керівником Закарпатської ОДА можна вважати забезпечення стабільності у регіоні (Українська правда, 15 липня 2015 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 3,2.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 5,5.

Загальний бал: 2,9.
Місце у рейтингу: 16
Голова Волинської ОДА Савченко Олександр

Дата призначення: 23 березня 2018 року.

Політична приналежність: З 2012 по 2014 рік Олександр Савченко працював помічником-консультантом народного депутата України Віктора Развадовського («Воля народу»).

Цитата: "Я зараз не буду нікого переконувати, завіряти, я знаю одне: у цій залі сидять однодумці, люди, які усвідомлено прийшли на ниву служіння народу, Україні, тому у нас не може бути іншого шляху вперед. Я скажу чесно – я буду для вас і стану для вас своїм, особливо для тих, хто хоче добитися результату. Де не вийде з результатом, вибачте, я дещо жорсткуватий, але справедливим", - заявляв після свого призначення Олександр Савченко (Волинські новини, 23 березня 2018 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 3,3.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 5,2.

Загальний бал: 2,8.
Місце у рейтингу: 17
Голова Івано-Франківської ОДА Гончарук Олег

Дата призначення: 9 вересня 2014 року.

Політична приналежність: Демонструє лояльність Петру Порошенку.

Цитата: Під час призначення Олега Гончарука, тоді ще перший заступник голови АП Генадій Зубко заявляв, що перед Олегом Гончаруком стоїть завдання не тільки стабілізації ситуації у регіоні, а й розвитку регіону. «Я прийшов сюди не для того, щоб щось комусь доказати чи комусь сподобатися, а робити реальну роботу», - заявляв сам Олег Гончарук (Репортер, 19 вересня 2014 року).

Виконання програмних документів: 0.

Економічна ефективність: 3,1.

Комунікаційна політика і медіа-активність: 4,2.

Загальний бал: 2,4.


© Апостроф, 2019
Made on
Tilda