У тимчасово окупованому Криму скасували всі спортивні змагання та тренування для дітей до 1 вересня 2026 року через загострення ситуації з безпекою.
Про це свідчить відповідний наказ "міністра спорту" Криму Ольги Торубарової.
Документ доручив керівникам закладів припинити навчально-тренувальні заняття для вихованців спортивних закладів віком до 18 років, проведення навчально-тренувальних, спортивно-масових та фізкультурних заходів, а також першостей, чемпіонатів, кубків та інших змагань.
Також "до особливого розпорядження" спортивним установам та організаціям заборонили вивозити атлетів для участі у спортивних заходах за межами півострова.
"Ці заходи спрямовані виключно на забезпечення безпеки наших дітей, спортсменів та всіх учасників спортивного процесу. Використовуйте ці тимчасові заходи для методологічної, організаційної та документальної роботи", — йдеться у наказі.
Торубарова посилається, зокрема, на указ призначеного РФ "глави" окупованого Криму Сергія Аксьонова від 22 червня. Він днем раніше призупинив прийом та розміщення дітей у місцевих таборах, зокрема в "Артеку".
Українські військові останніми днями активізували удари по півострову, зокрема, атак зазнають нафтові об'єкти та транспортні шляхи, що ведуть в анексований Крим. В результаті там виник дефіцит пального, а після атаки ЗСУ в ніч на 21 червня влада призупинила відпуск бензину як фізичним, так і юрособам. У ніч на 23 червня українці знову масовано атакували Крим, пошкодивши нафтобазу, порт "Кавказ" та ТЕЦ.
Нагадаємо, 19 червня Представництво Президента України в АР Крим повідомило, що останнім часом безпекова ситуація на тимчасово окупованому півострові суттєво змінилася, адже Збройні сили України активізували удари по військових об’єктах Росії. У зв'язку з цим жителям, у яких в родині є діти, літні батьки, порадили тимчасово виїхати у безпечніші місця.