У вільний від роботи час англійка Ола Меддамс займається фотографією, і найбільше їй подобається робити знімки дикої природи в нічний час. Для цього вона встановила в своєму саду фотопастку - дистанційну камеру, яка активується рухом.
Жінка розповіла BBC News, що така техніка може залишатися в глушині тижні і місяці, знімаючи рідкісних і полохливих тварин. "Фотографії, зроблені таким чином, показують тварин у їхньому найприроднішому і розслабленому вигляді", - пояснила вона.
Раніше Меддамс фотографувала диких тварин під час подорожей, але під час пандемії вирішила ближче познайомитися з мешканцями свого саду в Амершамі. Так у колекції жінки з'явилися чарівні портрети їжаків і лисиць.
"Інфрачервоний датчик реагує на тепло, і камера спрацьовує, коли повз неї проходить тварина. Щоб тварини не злякалися клацання камери, я кладу її в футляр, покритий звукопоглинаючою піною. Два спалахи налаштовані на мінімальний рівень потужності і розташовані значно вище рівня очей, щоб їх не непокоїти", - розповіла любителька природи.
Нічна фотозйомка показала, що в сад до Меддамс регулярно приходять два їжаки, лисиці і кілька котів.
"Ми багато дізналися про стосунки між їжаками і лисицями. Лисиці - опортуністичні хижаки і можуть нападати на їжаків. Їжачки прагнуть згорнутися клубочком, як тільки бачать лисицю, - каже Ола. - Дитинчата лисиці здаються дуже цікавими, намагаються їх прикусити або штовхнути, але незабаром вчаться не ризикувати і уникати колючок".
Пізніше фотограф встановила камеру в місцевому лісі недалеко від будинку, і отримала фотографії борсука і козулі. "Вам не потрібно далеко ходити, щоб зробити фантастичні знімки дикої природи - насправді вам не потрібно йти далі свого саду", - сказала вона.
- Названо фіналістів премії за кращі комічні фото дикої природи, і ці кадри змусять посміятися. Серед фіналістів 2021 років - усміхнений тюлень, танцюючі мавпочки і скромний голуб.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.