RU  UA  EN

Пʼятниця, 28 лютого
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.20
Політика

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Погляд

Путін сказав забувати про Крим і Донбас: є дві причини

Чому теми Донбасу і Криму зникають з російського ТБ

Чому теми Донбасу і Криму зникають з російського ТБ Фото: із відкритих джерел

Російські пропагандистські телеканали все менше звертаються до тем Криму та війни на Донбасі. Це підтверджується відповідними дослідженнями.

Про те, чому Володимир Путін намагається зам'яти ці теми, як це пов'язано з провалом проекту "Новоросія" і в чому помилився глава Кремля, "Апострофу" розповів російський фінансист і блогер Слава Рабинович.

Для російського населення ніяка тема не може стати токсичною: воно повторює те, що каже телевізор. Тому саме по собі населення поки що не в змозі формувати громадську думку. На жаль, в Росії немає ЗМІ - є тільки засоби масової пропаганди і агітації. Найімовірніше, було прийнято рішення поступово зам'яти теми Криму і Донбасу - з двох причин.

По-перше, псевдопатріотичний чад від анексії Криму - або, як її називають в Росії, "приєднання Криму" - вивітрився. Відповідно, народ накрила сувора дійсність того, що сталося за ці чотири роки. Включаючи, природно, економічні, фінансові та політичні наслідки, які народонаселення не в змозі розуміти і аналізувати в якості елементарних причинно-наслідкових зв'язків. Тобто перша причина - це те, що теми вже не сприймаються народом, і тому їх потрібно потихеньку "заграти".

Друга причина, більш вагома, полягає в тому, що Путін, використовуючи абсолютно фашистські прийоми і, так би мовити, гітлерівську риторику приблизно часів 1938 року, говорив про "Новоросію" та представляв цей план, як, вочевидь, свого часу Гітлер представляв свої плани щодо анексії Судетської області та "захисту" німецькомовного населення [Чехословаччини], як він говорив про розділений народ. Все, що з цим пов'язано, - це точна калька з Гітлера.

Читайте також: Якщо Путін зараз атакує Україну, все станеться моментально

Цей план "Новоросія" мав абсолютно конкретні параметри - ми їх знаємо, пам'ятаємо і ніколи про них не забудемо (йшлося про захоплення всього півдня та сходу України, - "Апостроф"). Путін, як і Гітлер, у цих своїх планах провалився. Тільки вони провалилися по-різному. Але все, що Путін ніс про так звану "Новоросію", не відбулося, нічого цього немає. Ми точно пам'ятаємо процес провалу цього плану - як і чому він провалився. Відповідно, це найбільша причина, згідно з якою це все треба замилити, засипати очі пилом.

Невідомо, чи достатньо цього, щоб Кремль вирішив щось міняти. Ми не можемо цього спрогнозувати, тому що всі механізми будь-яких прогнозів у Росії зруйновані. Російська держава зруйнована, зруйновані конституційні гілки влади, інститути вільних, чесних і справедливих виборів, змінюваності влади... Ухвалення рішень досі залишається в руках Путіна і його найближчих поплічників на кшталт [секретаря Ради безпеки РФ і екс-глави ФСБ] Миколи Патрушева - в цьому плані нічого не змінилося за останні чотири роки.

Читайте також

Українці можуть задовольнити тільки посадки людей рівня Порошенка - Віктор Чумак

Українців можуть задовольнити тільки посадки рівня Порошенка, але прокуратура поки що не може цього їм дати

Мультфільми Путіна: хроніка провалів російської "оборонки"

Росія не має реального потенціалу для розробки нових систем озброєнь та допустила ряд гучних провалів в цьому напрямку

Загравання із Путіним призведе до повної втрати суб’єктності України - Дмитро Снєгирьов

План Зеленського провести вибори на Донбасі восени виглядає сумнівно, а хорватський сценарій спільного патрулювання кордону неможливий в Україні