RU  UA  EN

Вівторок, 25 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.95
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Зеленський і військовий портфель: торги будуть дуже довгими

Олексій Арестович спрогнозував, яким головнокомандувачем буде Зеленський

Олексій Арестович спрогнозував, яким головнокомандувачем буде Зеленський Колаж: Апостроф

Одним із головних острахів, пов’язаних із президентством Володимира Зеленського, є те, що він буде слабким і недосвідченим головнокомандувачем, чим у військовому плані зможе скористатися Росія. Таку думку висловив "апостроф" військовий експерт Олексій Арестович.

Поки що немає серйозної інформації, на основі якої можна зробити висновки, яким головнокомандувачем буде Володимир Зеленський. Думаю, він розуміє, що не знається на військовій справі і треба буде опиратися на військову верхівку і керівництво спецслужб – на професіоналів. Але Іван Апаршин, який, подейкують, є кандидатом на посаду міністра оборони (сам Апаршин заперечив, що претендує на неї, - "Апостроф"), не справляє враження: людина не воювала впродовж цих п’яти років війни, тому, що він може порадити Зеленському стосовно війни з Росією?

Тобто нинішню верхівку, принаймні, як анонсовано по армійській лінії, можуть замінити люди, які жодного дня не воювали. Тому виникає певний скепсис. З іншого боку, зрозуміло, що нікуди не зникне офіцерський склад Збройних сил, який воював і знає, як це робити.

Для мене зрозумілі три речі. По-перше, Росія, напевно, посилить тиск на Україну. Історія з російським та білоруським паливом демонструє, що тиск уже збільшується – коли Зеленський ще не став президентом.

По-друге, Росія спробує на нього впливати через наявні групи впливу, свою агентуру серед українських політиків, груп інтересів тощо.

По-третє, є певний сумнів, що Зеленський та його команда здатні розпізнати цей вплив і щось йому якісно протиставити. Тобто все залежатиме від технократів: які кадри Зеленський поставить керувати спецслужбами і Збройними силами, наскільки він сам буде готовий до них дослухатися і змінювати керівників, якщо результати роботи його призначенців будуть незадовільними. Якщо все це робитимуть добре, особливо немає чого боятися.

Читайте: Я недооцінив ту машину, яка стоїть за Зеленським - Андрій Куликов

Якщо говорити про зону ООС, то армія, звісно, сама знає, що робити. Однак, як реагуватиме Зеленський при виникненні інцидентів на зразок нападу Росії в Керченській протоці або провокацій на інших ділянках кордону, в Одесі, Херсоні чи на Сумщині – ось це величезне запитання. Будемо сподіватися, що йому допоможуть і пояснять.

Зрештою, склад Кабінету міністрів залежатиме від результатів торгів. Сумніваюся, що Зеленському вдасться провести той кадровий склад навіть у своїй зоні відповідальності, який він хоче. Торги будуть дуже довгими, а їхній результат - невідомий: скільки депутатів куди перебіжить, скільки - дадуть згоду. Суцільна невизначеність.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Людям Зеленського знадобиться наша допомога - Павло Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко запевнив, що в політичній силі Володимира Гройсмана немає випадкових осіб

Путіну потрібна громадянська війна в Україні - Гаррі Табах

Американський офіцер Гаррі Табах розповів Апострофу про реальні плани Кремля в Україні та необхідність модернізації української армії

Росія повинна остаточно розпрощатися з Грузією - письменник із Тбілісі

Масові протести в Грузії носять антиросійський характер - їх учасники домагатимуться зміни влади

Новости партнеров

Загрузка...