РУС. | УКР.

Середа, 17 жовтня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
27.85
Політика

Існує спосіб відновити мир між Україною і Росією - Курт Волкер

Курт Волкер про свою місію в Україні

Курт Волкер про свою місію в Україні Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер Фото: U.S. Embassy Kyiv Ukraine

США намагаються посприяти процесу відновлення миру між Україною і Росією. І один із способів на шляху до цього - введення миротворчої місії на Донбасі. Про це в бліц-інтерв'ю "Апострофу" розповів спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України КУРТ ВОЛКЕР під час Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), яку організував Фонд Віктора Пінчука.

- Чи не важко вам вести переговори із Владиславом Сурковим – розмовляти про одне й те ж стільки разів?

- Звичайно, це просто. Він представляє політику свого президента, а також - політику Росії в Україні. Ми не доходимо згоди, але дуже важливо, що ми намагаємося досягнути прогресу. Ми не маємо змоги досягнути більшого поступу на землі. Гадаю, ми сформулювали певні ключові точки. Ми маємо надію, що нам вдасться добитися мандату ООН для миротворчої місії.

Миротворча операція – це спосіб вивести російські сили, створити простір для миру й безпеки для людей там. Після цього ми можемо дістатися до точки імплементації Мінських домовленостей. Наразі ми не маємо згоди з цього питання й це тема для обговорення.

Читайте також: Як Україні вигідно використовувати НАТО - Леонід Кучма

- Проте як змусити Росію пристати на пропозицію миротворчої місії, на якій наполягають США та Україна?

- Я думаю, що Росія розуміє – те, що вона робить зараз, шкодить в першу чергу самій Росії. Вона втрачає серця й уми серед українців, вона привчає молоде покоління до того, що Росії не можна довіряти, вона калічить життя російськомовних людей на Сході України. Тож все це завдає величезної шкоди самій Росії.

Я маю на увазі, що існує спосіб відновити мир, відбудувати стосунки між Україною та Росією, які знову можуть стати значно кращими. Тож я сподіваюся, ми зможемо посприяти процесу, який дозволить цьому статися.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Росію можна примусити до поступок щодо Донбасу за допомогою батога і пряника - західний експерт

Международный эксперт Пауль Иван о паспортном скандале Украины с Венгрией, давлении на Россию из-за Донбасса и отношении Запада к ситуации в Азовском море

Щоб Росія змінила політику щодо Донбасу, потрібно кілька факторів – західний експерт

Западный эксперт Пауль Иван о паспортном скандале между Украиной и Венгрией, санкциях против РФ и возвращении Донбасса

Максимальна обережність: як Україні виплутатися з серйозного скандалу

Скандал с раздачей венгерского гражданства на Закарпатье активизировал спор между Киевом и Будапештом

Новости партнеров

Загрузка...