RU  UA  EN

Субота, 19 жовтня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.85
Політика

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Зеленський може закінчити війну на Донбасі на українських умовах - Вільям Тейлор

Американський дипломат вважає, що прямі переговори Зеленського з Путіним - це добре

Американський дипломат вважає, що прямі переговори Зеленського з Путіним - це добре Фото: Апостроф / Олександр Гончаров

У Києві 12-14 вересня 2019 року проходить 16-та щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES) "Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі". На форумі виступлять понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів із 26 країн, які будуть обговорювати глобальні виклики майбутнього, а також політичну ситуацію та її значення для Європи й України.

На форумі YES "Апостроф" поспілкувався з американським дипломатом і колишнім послом США в Україні ВІЛЬЯМОМ ТЕЙЛОРОМ і розпитав його про майбутнє американсько-українських відносин при президенті Володимирі Зеленському.

- Чи стежили ви за президентськими виборами в Україні і як відреагували на перемогу шоумена Володимира Зеленського?

⁃ Володимир дуже успішний бізнесмен. Він отримав понад 73% підтримки, він розумна людина, планує закінчити війну на Сході на українських умовах і побороти корупцію. Я думаю, він це зможе зробити.

Багато хто бачив проблему в тому, що у нього немає політичного минулого, називали його коміком, який прийшов до влади. Це проблема?

⁃ Ні, це не проблема. Він хороший бізнесмен і так, хороший актор. Він створив дуже популярний серіал. Ймовірно, його дивилися на всьому пострадянському просторі. Люди його знають. Але в першу чергу, він бізнесмен, і в його оточенні є люди, які розбираються в різних питаннях.

Чи зміняться якось взаємини України та США за президентства Зеленського?

⁃ Якщо він продовжить курс на відновлення миру на Донбасі, боротьбу з корупцією, курс на вступ до ЄС і НАТО, тоді відносини США і України ставатимуть міцнішими і міцнішими.

Якщо порівнювати з періодом президентства Порошенка, чому саме при нинішньому президенті Зеленському Путін став більш відкритим?

⁃ Путін тричі спілкувався із Зеленським по телефону. Я не думаю, що він часто спілкувався по телефону з Порошенком. Я вважаю дуже правильно, що президенти Росії та України почали говорити один з одним, є якийсь прогрес, чого не вистачало раніше. І Зеленський отримав величезну перемогу, коли повернув політв'язнів із Росії. Є потенціал для конструктивного діалогу.

- Як ви думаєте, чому Путін не хотів розмовляти з Порошенком, але зараз йде на діалог із Зеленським?

- Тому що він вважає, що президент Зеленський може дотриматися своїх обіцянок. Він виграв із 73% підтримкою громадян, його партія отримала 60% місць у ВР - 254 депутати. Він дійсно може щось зробити.

Ви вірите в те, що при Зеленському нарешті закінчиться війна?

⁃ Він дуже багато працює над цим. Так, я думаю, він співпрацюватиме з Путіним, з партнерами України, і він буде домагатися прогресу.

Всередині України існує критика прямих переговорів із РФ. Наприклад, Порошенко неодноразово говорив про те, що потрібні посередники - Франція, Німеччина, тому що вірити Путіну не можна.

⁃ Так, це добре, що Порошенко вів переговори з Францією і Німеччиною. Але також добре, що Зеленський говорить безпосередньо з Путіним.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Путін бачить у Зеленському унікальну можливість, щоб реалізувати свої цілі в Україні - Андрій Ілларіонов

Чому Зеленський йде на неприйнятні умови з Путіним, які фактично знищать Україну - Апострофу розповів російський економіст Андрій Ілларіонов

Не потрібно порівнювати членство в ЄС із будівництвом комунізму - Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба розповів про те, як нова влада буде поглиблювати співпрацю між Україною та Євросоюзом

Росія повинна платити Україні: чому звільнення моряків - це тільки початок

Росія повернула полонених українських моряків, але два катери і буксир перебувають в окупованій Керчі - вони будуть предметом подальших переговорів, розповів Апострофу Микола Полозов

Новости партнеров

Загрузка...