РУС. | УКР.

Субота, 20 жовтня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
28.00
Суспільство
Погляд

Путін взяв паузу і готує новий удар: навіщо Росія погрожує Україні

Як президент Росії збирається використати ЧС-2018

Як президент Росії збирається використати ЧС-2018 Фото: EPA/UPG

Декілька держав, серед яких Велика Британія, Ісландія й Австралія, заявили про дипломатичний бойкот чемпіонату світу-2018, що незабаром розпочнеться в Росії. Чи впливають такі дії на Володимира Путіна, як він намагається приховати свої злочини і чому вирішив піти на погрози Україні під час нещодавньої прямої лінії, "Апострофу" розповів російський опозиційний політик Костянтин Боровий.

Кремль, безумовно, хвилює, чи бойкотуватимуть чемпіонат світу з футболу в Росії, і хвилює дуже сильно. Ситуація в РФ і навколо неї складається дуже несприятлива, робиться все можливе, щоб скорегувати її. Путін намагається показати себе цивілізованим лідером, готовим до спілкування та переговорів.

Для нього важливе зняття санкцій із Росії, і навіть у пропаганді дуже легко читаються наміри Кремля: з'являється, наприклад, абсолютно вигадана новина, що Путін може повернутися в G8. Він хоче бути учасником міжнародного процесу, при цьому не дуже змінюючи свою агресивну тактику лідера, який здійснює міжнародні, військові злочини і злочини проти людяності, порушує власні міжнародні угоди.

Чемпіонат світу - це для Путіна можливість показати себе частиною світового співтовариства, ніби змусити світову спільноту, Захід хоча б на якийсь час забути про військові злочини, про збитий "Боїнг", агресію проти України та військові злочини в Сирії, про те, що він підтримує іншого військового злочинця, Башара Асада, і терористичні організації, яким допомагає й Іран.

Завдання Путіна - здатися світу білим, чистим і пухнастим, щоб громадяни, політики почали собі задавати питання: "Начебто він адекватний, нормальний, прийнятний для світової політики? Можливо, нам варто змінити ставлення до Росії?" І в цьому випадку Путін хоче використати брехню й обман, щоб ввести світову спільноту в оману і змусити якщо не забути, то хоча б якийсь час не говорити про військові та міжнародні злочини РФ. Це прозора і зрозуміла тактика.

Читайте також: Путін знову погрожує Україні: є більш небезпечний регіон, ніж Донбас

Чемпіонат обов'язково буде використаний для нової агресії: якщо не під час нього, то трохи пізніше, коли Путіну вдасться трохи "підремонтувати" свій імідж. Путін не збирається змінюватися. Де будуть ці злочини - в Україні, Сирії, Молдові, Грузії чи навіть Казахстані - передбачити складно, тому що Путін б'є по слабких місцях.

Що стосується бойкоту чемпіонату світу з боку Заходу, то, з одного боку, завдяки пропаганді Росії створюється відчуття неочевидності військових злочинів. Другий фактор - це колосальні інвестиції в підкуп політиків, які просували би Путіна, Кремль і його ідеї. Третій фактор - це те, що Захід все-таки розраховує на адекватність Путіна і в черговий раз пропонує йому поводитися цивілізовано. Бойкот міг би перешкодити цим зусиллям.

Я не думаю, що бойкот буде широким, якщо Росія до чемпіонату не скоїть якихось нових військових злочинів. Мені здається, що погроза Україні з боку Путіна, щоб вона поводилися тихо під час ЧС-2018, це бажання отримати хоча б тимчасовий перепочинок від звинувачень у військових злочинах в Україні.

Було б чудово, якби звільнення українських політв'язнів у Росії, фактично військовополонених, було умовою участі в чемпіонаті світу. Але я не думаю, що цей ультиматум буде підтриманий багатьма державами. Тим більше, що чемпіонат світу з футболу - це все-таки не той захід, в якому беруть участь держави. Вони можуть відправляти або не відправляти свої політичні делегації, але питання щодо команд - не державне, це питання федерацій, які, звичайно, незалежні від держави.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Чекали, коли почне вибухати: дві головні версії пожежі на військовому складі під Ічнею

Взрывы в Ичне: две главные версии происшествия на военных складах и колоссальные суммы ущерба Украине

Вибухи боєприпасів під Ічнею: хто винен і до чого тут Путін

Генерал Николай Маломуж рассказал Апострофу, кто должен понести наказание за взрывы на складах боеприпасов под Ичней

Росія буде на повну користуватися хаосом в ключовому регіоні України: що це значить

Активист и общественный деятель Павел Поламарчук рассказал об опасных играх власти с огнем в Одессе: почему это выгодно России