RU  UA  EN

Понеділок, 17 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Погляд

Навіщо Росія стягує танки до кордону з Україною: генерал про плани Путіна

Микола Маломуж про ситуацію біля східних кордонів України

Микола Маломуж про ситуацію біля східних кордонів України Фото: GettyImages

Росія накопичує військові сили на кордоні з Україною, але про широкомасштабний наступ не може бути й мови. У Кремлі чітко розуміють, що цей крок призведе до великої кількості жертв. Водночас Володимир Путін демонструє, що й надалі захищатиме бойовиків ЛДНР, якщо українські війська спробують здійснити операцію щодо визволення окупованих територій. Таку думку висловив "Апострофу" екс-глава Служби зовнішньої розвідки України, Генерал армії України Микола Маломуж, коментуючи інформацію про те, що днями в Ростовській області РФ була помічена колона танків, яка рухалася в бік нашої держави.

Необхідно зазначити, що Росія зараз реалізовує наступну концепцію: триває надзвичайно потужне укріплення західних кордонів РФ. Раніше у них не було розгорнутих армій, округів, інших військових підрозділів (ППО, ракетних, танкових частин), а зараз відбувається реалізація цього в плані стратегічного протистояння НАТО – і сили будуть нарощуватися постійно. А те, що ми фіксуємо – це один з елементів цього нарощування. Нашою розвідкою постійно фіксується накопичення військових частин РФ.

Варто зазначити, що це багатоцільова модель, яка використовується як на глобальне протистояння з країнами НАТО, так і на протистояння з Україною.

Росіяни передбачають різні сценарії, які можуть привести до локальних зіткнень, або масштабних наступальних операцій, наприклад, як у Грузії. Крім того, в Кремлі розглядають концепцію, що в період виборів Україна буде активізовувати військову операцію щодо визволення окупованих територій. Мовляв, на окремих напрямках будуть йти масштабні або локальні наступи, і Росія демонструє силу, яку в такому разі задіє проти наших військ.

Читайте: Путін може використати захоплених моряків, щоб просувати свого кума на виборах в Україні - адвокат

Водночас, за нашими даними, Путін не планує наступальної операції в Україні. Це пояснюється тим, що зараз на Заході є чітка модель контролю за всіма військовими з’єднаннями – це радіотехнічні, космічні і розвідувальні можливості, які відслідковують цей процес. Адже це загроза не лише Україні, а й країнам НАТО. Тому наступальна операція в Україні фактично означатиме глобальну війну не тільки з нами, але й з НАТО. Це не дає Путіну реальних перспектив без жертв.

І не лише наші оперативні дані свідчать про те, що Росія не наважиться на масштабні заходи. Про це говорять і наші колеги з Вашингтону, Лондону і Берліну. Але погрожувати росіяни будуть, нарощуючи потенціал і показуючи, що мають нові з’єднання, новітні техніку й озброєння.

Такою є концепція Росії на сьогоднішній день. Зрозуміло, що вони також будуть посилювати свої контингенти в Криму і у Придністров’ї, тому в даній ситуації нам треба бути готовими до таких протистоянь і готуватися до будь-яких сценаріїв.

Але хочу заспокоїти всіх українців – на сьогоднішній день немає підстав для того, що Росія розпочне наступальну операцію і буде велика війна. Це нереально.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Що приготував Путін для України - американський генерал назвав головні загрози

Україна повинна посилити свої позиції на Чорному морі - Азов і Одеса зараз найбільше цікавлять Росію

Активний наступ на Донбасі коштуватиме Україні десятки тисяч війскових - генерал

Генерал Романенко рекомендує Зеленському поговорити з Путіним по телефону

Вбивство 5-річної дитини: топ-5 гучних злочинів поліції за останні 5 років

Резонансне вбивство 5-річної дитини у Переяслав-Хмельницькому: хто з топ-чиновників повинен відповісти за цей жахливий злочин