RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

День Іллі 2019: що не можна робити, головні прикмети на свято

На що важливо звернути увагу у День Іллі

На що важливо звернути увагу у День Іллі Фото: pixabay.com

2 серпня православні християни відзначають важливе церковне свято - День Іллі. У цей день віруючі шанують пам'ять святого пророка Ілії (Іллі). Його називали грізним святим і вважали володарем грому, дощу і небесного вогню.

"Апостроф" розповідає про головні прикмети і заборони свята, зокрема і найвідомішу - заборона на купання.

Що не можна робити в цей день

- В Ільїн день і після нього забороняється купатися у водоймах. Існує кілька версій даної заборони. За однією з них, відвідувати озера і річки не можна, тому що "пророк Ілія воду остудив". Повір'я говорить, коли Ілля вирушив в колісниці на небо, то одна з коней втратила підкову з копита, яка впала в воду, остудивши її. Тому купатися забороняється, щоб не застудитися.

За іншою версією, з цього дня літо закінчується і вода у водоймах починає цвісти, з'являється твань і затхлий запах. Вважалося, що брудна вода може завдати шкоди здоров'ю.

Існує і містична версія, згідно з якою в водоймах з'являються русалки, які можуть забрати людину на дно.

- В Ільїн день також забороняється будь-яка робота в полі і по дому, щоб не розгнівати пророка Іллю. Вважається, що робота в городі в цей день може привести до загибелі врожаю.

- Не можна в цей день лаятися, лихословити і допускати погані помисли.

- В цей день забороняється виганяти худобу на пасовища, так як вважалося, що зі своїх укриттів виходили голодні вовки і могли погубити все стадо.

- Так як цей день пов'язаний з грозами, то довго стояти під деревами не можна, щоб блискавка не вбила.

- Заборона існує і для рибалок. Предки вірили, що якщо ловити рибу на Ільїн день, то рибалки самі можуть стати здобиччю нечистої сили.

Прикмети свята

Оскільки пророк Ілля вважається повелителем грози і дощу, багато прикмети цього дня пов'язані з опадами. Якщо 2 серпня йде дощ, то буде мало пожеж, а урожай на наступний рік буде багатим.

З давніх-давен вірили, що якщо в це свято зібрати дощову воду і звернутися до пророка, то можна позбутися від самотності і захистити себе від хвороб.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Найкращі привітання з Днем Незалежності України: листівки, вірші, проза та відео

24 серпня українці відзначають державне свято - День Незалежності України 2019.

Найкращі привітання з Яблучним Спасом: листівки, вірші, проза та відео

19 серпня - Яблучний Спас або Преображення Господнє. У нашому матеріалі ви знайдете найкращі вітання зі святом та яскраві листівки з побажаннями

Яблучний Спас 2019: традиції і прикмети Преображення Господнє

19 серпня православні християни святкують Яблучний Спас або Преображення Господнє - Апостроф розповідає про традиції і прикмети

Новости партнеров

Загрузка...