Пʼятниця, 26 квітня

Олімпіада 2018: хроніка і результати 17 лютого

17 лютого в Пхьончхані розіграно 9 комплектів медалей

17 лютого в Пхьончхані розіграно 9 комплектів медалей Фото: ЕРА/UPG

У суботу, 17 лютого, на Зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані розіграно 9 комплектів медалей.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію десятого змагального дня Олімпіади.

ОЛІМПІАДА 2018: ВСІ РЕЗУЛЬТАТИ 16 ЛЮТОГО

УКРАЇНА

Гірськолижниця Ольга Книш посіла останнє 43-тє місце серед всіх учасниць у супергіганті, які доїхали до фінішу.

Сестри Віта і Валя Семеренко не показали високі результати в мас-старті. Валя посіла 19-те місце, а Віта фінішувала 24-ю

Наш фрістайліст Олександр Абраменко вийшов у фінал в акробатиці.

ОЛІМПІАДА 2018: РОЗКЛАД ЗМАГАНЬ 17 ЛЮТОГО

ПЕРЕМОЖЦІ ДНЯ

Швейцарська фрістайлістка Сара Хоффлін завоювала золоту медаль в скі-слоупстайлі. 27-річна спортсменка на початку року виграла X Games, а тепер втілила і олімпійську мрію.

Японський фігурист Юдзуру Ханю завоював друге олімпійське "золото" поспіль. У нинішньому сезоні Ханю багато пропустив через травми, але зумів відновитися і захистив звання чемпіона. Але не Ханю став героєм дня, а американський фігурист Натан Чен, який отримав найвищі бали за довільну програму (215.08 балів, тоді як у другого за результатами довільної програми Ханю 206.17 балів). Американець став першим фігуристом, якому вдалося виконати шість четверних стрибків в одній програмі на офіційних змаганнях. Чен стрибнув два фліпи (один - в каскаді), два тулупи (один - в каскаді), лутц і сальхов. Але американець не потрапив навіть до трійки, оскільки провалив коротку програму. Відзначимо і іспанця Хав'єра Фернандеса, який завоював першу в історії іспанську медаль у фігурному катанні.

Справжня казка сталася в супергіганті, де олімпійською чемпіонкою стала чеська сноубордистка (!!!) Естер Ледечка. Тільки влітку минулого року дворазова чемпіонка світу зі сноуборду вирішила спробувати свої сили в гірськолижному спорті, а вже через півроку стала олімпійською чемпіонкою. Естер також виступить і в сноуборді (паралельний гігантський слалом).

"Я просто спустилася вниз. Навіть толком не знаю, що сталося, але це було здорово. Дивилася на табло і думала, що трапилася якась помилка і що позиції ще й змінюються. До сих пір складно уявити, що я перша. Не знаю, як мені це вдалося. Дуже сильно здивувалася. Завжди налаштовуюся на максимальний результат, але, чесно кажучи, не вірила, що таке взагалі можливо. Безсумнівно, я багато разів мріяла про золоті медалі в гірськолижному спорті, але не думала, що це трапиться зараз. Та оскільки таке стало можливим, то це здорово", - поділилася Естер емоціями.

"Срібло" завоювала австрійка Анна Вайт, яку сенсаційна чешка випередила на 0,01 секунди. "Бронзу" виборола представниця Ліхтенштейну Тіна Вайратер. Це перша олімпійська медаль Ліхтенштейну за 30 років.

Жіночу естафету в лижних гонках в драматичній боротьбі виграла команда Норвегії. На фініші норвежки випередили шведок на 2 секунди. Бронзові медалі завоювали росіянки.

Кореянка Чхве Мін Чон завоювала золоту медаль в шорт-треку на дистанції 1500 метрів. У фінальному забігу вона половину гонки бігла останньою, але на останніх колах красиво випередила суперниць.

Справжня драма розгорнулася в чоловічій гонці на 1000 метрів. Корейці Ра і Джун пішли у відрив на початку гонки, але на передостанньому колі вони зіштовхнулися і впали, чим скористалися канадець Жирар і американець Крюгер, що завоювали перші в кар'єрі олімпійські медалі.

Гонку з масовим стартом в біатлоні виграла словачка Анастасія Кузьміна. У Пхьончхані вона двічі була другою, а тепер цілком заслужено взяла "золото". Кузьміна стала першою в історії біатлоністкою, яка виграла золоті медалі на трьох Олімпіадах поспіль.

Британська скелетоністка Ліззі Ярнольд стала дворазовою олімпійською чемпіонкою. Причому британка завоювала "золото" після останнього заїзду.

Поляк Каміль Стох став олімпійським чемпіоном на великому трампліні. Це третє "золото" в кар'єрі польського літаючого лижника.

МЕДАЛІ

У таблиці медалей пальму першості утримує Німеччина. Нагадаємо, німці завоювали вже 9 золотих нагород.