Пʼятниця, 19 квітня

Олімпіада 2018: хроніка і результати 16 лютого

16 лютого у Пхьончхані розіграно 7 комплектів медалей

16 лютого у Пхьончхані розіграно 7 комплектів медалей Австрійський гірськолижник Маттіас Майєр Фото: ЕРА/UPG

Зимові Олімпійські ігри-2018 у Пхьончхані наближаються до екватору. У п'ятницю, 16 лютого, у Пхьончхані розіграно 7 комплектів медалей.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію дев'ятого змагального дня Олімпіади.

ОЛІМПІАДА 2018: ВСІ РЕЗУЛЬТАТИ 15 ЛЮТОГО

ОЛІМПІАДА 2018: ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ 17 ЛЮТОГО

УКРАЇНА

Скелетоніст Владислав Гераскевич посів почесне 12-те місце, а результат Влада в четвертій спробі був сьомим. Непоганий дебют представника України на Олімпіаді.

Гірськолижниця Ольга Книш посіла 45-те місце у слаломі. Перший спуск українка виконала з 50-м часом (59.07 с), а в другому покращила свій результат (58.93 с). Час Ольги за підсумками двох спусків - 1:58.00 хв. Вона програла олімпійській чемпіонці майже 20 секунд.

Гірськолижник Іван Ковбаснюк не зміг фінішувати в супергіганті, зійшовши з траси в першому секторі.

Українські лижники фінішували в групі аутсайдерів у гонці на 15 км вільним стилем. Олексій Красовський пройшов дистанцію за 39:05.3 хвилин і посів 84-те місце, а Андрій Орлик програв співвітчизнику шість секунд і фінішував 86-м. Українці програли переможцю гонки 5 з половиною хвилин.

ПЕРЕМОЖЦІ ДНЯ

Другу золоту медаль господарям Олімпіади приніс скелетоніст Сон Бін Юн. А знаменитий латвійський скелетоніст Мартінс Дукурс в цей раз залишився без медалі. Він зробив грубу помилку в останньому заїзді, яка відкинула його на четверте місце.

Досвідчена шведська гірськолижниця Фріда Хансдоттер завоювала першу в кар'єрі олімпійську медаль і одразу ж золоту. 32-річна Фріда не показала найкращий час у своїх спробах (в обох спусках у неї другий час), але сумарно її результат виявився чемпіонським. "Срібло" та "бронзу" завоювали ще дві сенсації - швейцарка Венді Холденер і австрійка Катаріна Галльхубер. Остання залишила без медалі титуловану американку Мікейлу Шиффрін.

Австрійський гірськолижник Маттіас Майєр завоював своє друге олімпійське "золото". Примітно, що 30 років тому його батько в супергіганті взяв "срібло". І ось тепер син перевершив його результат. "Срібло" та "бронза" у Фойца і Янсруда відповідно, які завоювали медалі другий день поспіль. Але сьогодні норвежець і швейцарець помінялися місцями на подіумі.

ОЛІМПІАДА 2018: РОЗКЛАД ЗМАГАНЬ 17 ЛЮТОГО

Швейцарський лижник Даріо Колонья виграв золоту медаль з унікальним рекордом. Він став першим лижником в історії Олімпіад, який виграв одну гонку (15 км вільним стилем) на трьох Іграх поспіль. До того ж, у Даріо є й четверте "золото" - за перемогу в скіатлоні на Іграх в Сочі.

Білоруска Анна Гуськова завоювала золоту медаль в акробатиці, обійшовши китаянку Сінь Чжань на 0,62 бала. Інші чотири учасниці фіналу впали під час приземлення. За крок від медалі зупинилася колишня українка, а нині білоруска, олімпійська чемпіонка Сочі Алла Цупер, для якої теперішні Ігри були шостими.

Італійка Мікела Мойолі виграла змагання зі сноуборд-кросу. У дуже цікавому фіналі вона на останніх метрах випередила француженку Перейру де Соузу Мабіло і чешку Самкову.

У ковзанярському спорті Нідерланди взяли шосте "золото". Забіг на 5000 метрів виграла 22-річна Есмее Віссер, для якої теперішні Ігри є дебютними. "Срібло" у світовій рекордсменки чешки Мартіни Саблікової, а "бронза" у росіянки Наталії Вороніної. Жива легенда ковзанярського спорту німкеня Клаудія Пехштайн, яка є володаркою олімпійського рекорду на цій дистанції, зайняла лише восьме місце.

Слід зазначити, що сьогоднішня чемпіонка годиться їй в дочки. Адже Пехштайн вже 45. Вона виграла 9 олімпійських медалей, у тому числі 5 золотих.

МЕДАЛІ

У таблиці медалей пальму першості утримує Німеччина. 16 лютого німецькі спортсмени золотих медалей не завоювали, але вони продовжують впевнено випереджати головних переслідувачів. Нагадаємо, німці завоювали вже 9 золотих нагород. У Норвегії та Нідерландів по 6 золотих медалей.

Гірськолижний спорт. Жінки. Слалом

1. Фріда Хансдоттер - 1:38.63 хв (перший спуск 49.09 с + другий спуск 49.54 с)
2. Венді Холденер +0.05 с (48.89 с + 49.79 с)
3. Катаріна Галльхубер +0.32 c (50.12 c + 48.83 c)

3. Фаньюй Кунь - 70.14

Довбик знову забив на Жирону, яка зіграла драматичний матч проти Атлетіко у Мадриді