Неділя, 28 квітня

Антверпен - Шахтар - 2:3 фантастична перемога у Лізі чемпіонів

"Шахтар" у матчі-трилері обіграв дебютанта Ліги чемпіонів

"Шахтар" у матчі-трилері обіграв дебютанта Ліги чемпіонів "Шахтар" творить чудеса у Лізі чемпіонів Фото: uefa.com

У другому турі Ліги чемпіонів представник України донецький "Шахтар" переміг на виїзді дебютанта турніру бельгійський "Антверпен".

"Апостроф" вів онлайн-трансляцію з Антверпена.

Після першого тайму "гірники" програвали 0:2, але у другому таймі зуміли переламати хід матчу та забили три м'ячі.

Зазначимо, що раніше шляхи "Шахтаря" та "Антверпена" не перетиналися. Але якщо донецький клуб раніше неодноразово грав із бельгійцями ("Андерлехт", "Брюгге", "Генк", "Гент"), то сенсаційний чемпіон Бельгії вперше грає проти команди з України.

Нагадаємо, у першому турі "Шахтар" поступився "Порту" (1:3), а "Антверпен" зазнав нищівної поразки від "Барселони" (0:5).

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ. Груповий турнір

Група H. 2 тур

Антверпен. "Босейл Стедіум"
Головний арбітр: Раді Обренович (Словенія)

АНТВЕРПЕН - ШАХТАР - 2:3

1:0 Арбнор Муйя, 3' (Артур Вермеерен)

2:0 Мішель-Анж Баліквіша, 33' (Артур Вермеерен)

2:1 Данило Сікан, 49'

2:2 Ярослав Ракицький, 71'

2:3 Данило Сікан, 76' (Єгор Назарина)

Антверпен: 1. Жан Бюте - 5. Оуен Вейндал, 44. Сумаіла Кулібалі, 23. Тобі Алдервейрельд (к), 34. Єлле Батайє - 27. Манделя Кейта, 48. Артур Вермеерен, 24. Юрген Еккеленкамп - 10. Мішель-Анж Баліквіша, 18. Вінсент Янссен, 11. Арбнор Муйя

Шахтар: 31. Дмитро Різник - 16. Іраклій Азаров, 22. Микола Матвієнко, 44. Ярослав Ракицький, 26. Юхим Конопля - 6. Тарас Степаненко (4) - 8. Дмитро Криськів, 10. Георгій Судаков, 29. Єгор Назарина, 11. Олександр Зубков - 14. Данило Сікан

_______________________________________________________________

21:41. за три тижні "Шахтар" зіграє на "Камп Ноу" проти "Барселони"

90+8 хв. ВСЕ! ФАНТАСТИЧНА ПЕРЕМОГА ШАХТАРЯ

90+8 хв. б'є Алдервейрельд - охохо. Повз ворота

90+7 хв. таки підтверджує VAR - буде пенальті

90+7 хв. але ні. перевірка VAR

90+6 хв. Степаненко у карному майданчику рукою блокує удар Алдервейрельда. Пенальті буде

90+5 хв. Швед не дістав м'яч на половині поля суперника, а могла бути хороша контратака

90+1 хв. за неспортивну поведінку Алдервейрельд отримав жовту

90 хв. ще 6 хвилин грати

90 хв. Баліквіша зліва навісив точнісінько на Алдервейрельда, той пробив головою - Різник ловить важкий м'яч

90 хв. "гірники" грають на виніс

87 хв. і ще одну заміну робить ван Боммел: замість Муйї на поле вийшов Зено ван дер Босх

87 хв. перша заміна у "гірників": замість Сікана вийшов Мар'ян Швед

86 хв. Юсуф наважився на удар з-за меж карного майданчика - повз ворота

84 хв. рятує Різник після сильного удару Алдервейрельда зі штрафного у правий кут. А Ракицький не дозволив Іленіхені добити м'яча у сітку

83 хв. ван Боммел йде ва-банк, випускаючи ще двох гравців в атаку. Замість Вейндала і Кейта вийшли Джордж Іленіхена і Альхассан Юсуф

82 хв. Сікан попереджений за гру ліктем. Ще й небезпечний штрафний у господарів

81 хв. а тепер вже у "Шахтаря" чудові можливості піймати суперника на контратаці

78 хв. все ок! Гол зараховано

77 хв. щось дам VAR дивиться. Чи в момент атаки м'яч не покинув межі поля

76 хв. і ще одна класна атака "гірників". Бюте зреагував на неточний удар Судакова, зберігши м'яча у грі, але його підхопив Назарина і прострелив на Данила - той в дотик відправив м'яч у порозні ворота

76 хв. ГООООООООООООООООООООООООООЛ - Сікан

76 хв. Сікан обікрав Кулібалі, але з-під Вейндала пробив неточно

74 хв. а от і перша заміна. Марк ван Боммел реагує на пропущений другий м'яч. Замість Еккеленкампа вийшов Антоні Валенсія. Посилює атаку керманич "Антверпена"

71 хв. Ракицький б'є низом - рикошет від ноги Баліквіши і м'яч летить у ближній кут, тоді як воротар вже кинувся у дальній

71 хв. ГООООООООООООООООООООООООООЛ - Ракицький

70 хв. дуже гострий штрафний заробив "Шахтар". 19 метрів до воріт

67 хв. дуже небезпечна атака господарів завершується вкрай неточним ударом Вермеерена

67 хв. Ракицький був змушений збивати Вермеерена, щоби не було контратаки

66 хв. який же момент у Зубкова. Зліва Азаров вирізав на дальню стійку, Зубков бив зльоту - але пробив дуже невдало

64 хв. класний шанс у Сікана, але під удар кидається захисник

57 хв. Різник намертво ловить м'яч після удару Вермеерена

52 хв. тисне "Шахтар", але поки без ударів. У бельгійських захисників голова обертом

48 хв. били-били "гірники" і забили. Спершу класний удар Судакова прийшовся у ліву стійку, потім на два добивання Назарини зреагував Бюте і зрештою Сікан головою добив м'яч у сітку

48 хв. ГООООООООООООООООООООООООООЛ - Сікан

46 хв. замін у складі "гірників" у перерві немає - дивно

20:48. починається другий тайм

20:32. "гірники" знову пропускають після дитячої помилки в обороні. Потім не реалізували кілька моментів і були піймані на контратаці. Патріку ван Леувену треба вносити корективи у гру, бо з таким футболом навіть у Лігу Європи не заїдеш

45+1 хв. в атакувальних потугах "Шахтаря" завершується перший тайм

39 хв. важко буде "гірникам" у другому таймі. Ой як важко, бо бельгійці просто обожнюють контргру

37 хв. тепер Янссену жовта за грубий фол проти Криськіва

35 хв. Конопля не за правилами зупинив Баліквішу

33 хв. з центру поля Вермеерен віддав розкішний розрізний пас на Баліквішу. Той з 20-ти метрів відправив м'яч у сітку. Різник з виходом з воріт запізнився

Баліквіша забиває другий м'яч у ворота "гірників"Фото: uefa.com

33 хв. як же так. Пропускаємо другий м'яч

28 хв. поатакували гравці "Шахтаря" кілька хвилин і знову ініціатива перейшла до господарів

25 хв. після подачі з корнера Бюте класно зіграв на виході

24 хв. дальній удар Зубкова - і буде ще один кутовий

23 хв. Матвієнку не вистачило сантиметрів, щоб замкнути подачу з кутового

23 хв. Судаков подає з кутового - кікс від захисника і буде ще один корнер

23 хв. нарешті класна атака "гірників", але удар Сікана заблокував захисник. Добивання Степаненка - рикошет і кутовий

22 хв. Муйя змістився зліва в центр і пробив - рикошет від Судакова і м'яч ловить Різник

21 хв. та що ж коїться в обороні "Шахтаря". Конопля віддавав пас Різнику і Янссен ледь не перехопив м'яча

18 хв. "гірники" великими силами в обороні. Вже хвилину не можуть м'яч відібрати

15 хв. ледь другий м'яч у ворота Різника не влетів. Здалеку сильно пробив Янссен - м'яч просвистів поруч з правою стійкою

12 хв. в центрі поля Кейта грубо зіграв проти Судакова

8 хв. і всією командою бельгійці у захисті. "Гірники" перепасовуються у центрі поля, а от передач на загострення немає

7 хв. Вейндал подає на ближню стійку. Конопля головою вибиває... але точнісінько на ногу Муйї. Той пробив зльоту і м'яч просвистів над поперечиною. Дуже непезчечний момент

6 хв. перший кутовий у бельгійців

4 хв. парад помилок триває. Що у грі з "Порту", що сьогодні

3 хв. обрізка "гірників" біля своїх воріт. Вермеерен віддав пас на Муйю, той на замаху прибрав захисника і класно пробив у дальній кут

Муйя прибирає захисника і забиває у ворота "Шахтаря"Фото: uefa.com

1 хв. і перший удар по воротах суперника - Степаненко пробив здалеку. Бюте ловить м'яч

19:45. починаємо - "гірники" розіграли м'яч у центрі поля

19:42. в Антверпені вперше лунає гімн Ліги чемпіонів

19:35. цьому стадіону, до речі, 100 років. Реконструкція відбулася кілька років тому. Шо цікаво, одна з центральних трибун заборонена для відвідування вболівальниками на міжнародних матчах. Там досі старі лавки, а клуб не хоче їх демонтувати

19:34. на "Босейл Стедіум" сьогодні аншлаг. Воно й не дивно, історична гра у Лізі чемпіонів

17:11. а от львівський "Рух" у першому матчі з боснійським "Сараєво" зіграв у нічию - 1:1. При чому, львів'яни догравали матч у меншості. Пропустивши м'яч у середині першого тайму, Рух відігрався у середині другого (з пенальті забив Андрій Кітела). Він же отримав дві жовті картки за дві хвилини у компенсований час і був вилучений з поля. Гра у відповідь відбудеться 25 жовтня в Сараєво

17:08. юнацька команда "Шахтаря" здобула першу перемогу у юнацькій Лізі УЄФА, здолавши бельгійських однолітків з рахунком 2:1. У складі донецької команди відзначилися Антон Глущенко і Антон Демченко

14:29. "Шахтар" поки ж зберігає одноосібне лідерство, але три команди можуть обійти "гірників", якщо виграють свої перенесені матчі

14:26. щоправда, і в бельгійців не найкращий настрій. Три попередні матчі у бельгійському чемпіонаті "Антверпен" завершив з однаковим рахунком 0:0. У чемпіонаті команда йде п'ятою після 9 турів, відстаючи від лідерів на 5 очок

14:24. "гірники" підійшли до гри не у найкращому моральному стані. У двох останніх матчах чемпіонату "Шахтар" набрав лише одне очко (нічия з "Рухом" і поразка від "Ворскли")

14:23. напередодні відбулися передматчеві заходи

14:21. вітаємо з бельгійського міста Антверпен, другого у Європі і одного з найбільших портів у світі

Манчестер Сіті у дуже важкому матчі обіграв Челсі та вийшов у фінал Кубка Англії