Субота, 27 квітня

Боснія та Герцеговина - Україна - 1:2 залишився один крок до Євро-2024

Україна вийшла у фінал кваліфікаційного міні-турніру

Боснія - Україна Переможний гол забив Артем Довбик Фото: uefa.com

Збірна України здобула вольову перемогу над командою Боснії і Герцеговини у півфінальному матчі кваліфікаційного міні-турніру за вихід на чемпіонат Європи-2024.

"Апостроф" вів онлайн трансляцію з Зениці. Гра завершилась з рахунком 1:2.

Перший тайм минув без голів. Причому ближчими до взяття воріт були господарі. А от на початку другого тайму вони забили. Вірніше, автогол в пасиві Миколи Матвієнка після удару-прострілу Дедіча.

А далі боснійці добре сушили гру аж до 85 хвилини. Моментів у нас взагалі не було. І раптом чудовий крос Мудрика на Коноплю і простріл Юхима на Яремчука. Форвард "Валенсії", вийшовши на заміну кілька хвилин тому, блискуче завершив гольову атаку.

А далі вже Яремчук бездоганно подав на Довбика і голеадор "Жирони" головою відправив м'яч у сітку.

В час, що залишився, господарі пішли великими силами в атаку і пропустили кілька контрвипадів. Та наші більше не забили.

У фіналі кваліфікації збірна України зіграє з Ісландією. "Остров'яни" розгромили Ізраїль з рахунком 4:1, пропустивши першими. Гра відбудеться 26 березня у Вроцлаві.

КВАЛІФІКАЦІЯ НА ЄВРО-2024

Півфінал

Зениця. "Біліно Поле"
Головний арбітр: Фелікс Цваєр (Німеччина)

БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА - УКРАЇНА - 1:2

1:0 Микола Матвієнко, 56' - автогол

1:1 Роман Яремчук, 85'

1:2 Артем Довбик, 88'

Боснія: 12. Ібрахім Шехіч - 5. Сеад Колашинац, 3. Денніс Хаджикадуніч, 16. Анел Ахмедходжич - 4. Юсуф Газібегович, 8. Раде Круніч, 20. Харіс Хайрадінович, 13. Гойко Цімірот, 7. Амар Дедіч - 23. Ермедін Демірович, 11. Едін Джеко (к)

Україна: 23. Андрій Лунін - 16. Віталій Миколенко, 22. Микола Матвієнко, 13. Ілля Забарний, 2. Юхим Конопля - 17. Олександр Зінченко (к), 14. Володимир Бражко - 10. Михайло Мудрик, 7. Георгій Судаков, 20. Олександр Зубков - 11. Артем Довбик

Шлях С: Грузія - Люксембург - 2:0, Греція - Казахстан - 5:0

23:56. тепер вирішальна гра з Ісландією 26 березня у Вроцлаві. Початок зустрічі - 21:45

23:55. статистика гри

90+10 хв. Цваєр дає фінальний свисток! УКРАЇНА У ФІНАЛІ КВАЛІФІКАЦІЇ

90+9 хв. контратака наших три в два. Але Мудрик віддав на Яремчука, той на Судакова і Георгій повернув Михайлу. Мудрик пробив у захисника

90+8 хв. невдало зльоту пробив Демірович

90+6 хв. Джеко не зміг нормально пробити після пасу П'яніча. Таловєров завадив боснійському форварду

90+5 хв. сам Михайло б'є зі штрафного - повз ворота

90+4 хв. П'яніч збиває Мудрика перед карним майданчиком

90+3 хв. а Мілошевич знімає Круніча і випускає Амара Рахмановіча

90+2 хв. Ребров замість Довбика випускає Таловєрова

90+1 хв. проти Колашинаца грубовато зіграв Яремчук

90 хв. Цваєр компенсував аж 8 хвилин

90 хв. великими силами господарі в атаці

88 хв. Яремчук проходить лівим флангом і вивонує бездоганну подачу на Довбика - Артем головою рострілює Шехвча

88 хв. ГООООООООООООООООООООООООООЛ - Довбик

85 хв. Мудрик зі своєї половини поля виконав шикарну подачу з глибини на Коноплю, а той в карному майданчику ідеально прострілив на Яремчука - Роман ударом в дотик прошив Шехіча

85 хв. ГООООООООООООООООООООООООООЛ - Яремчук

84 хв. брудно починають грати господарі і де можуть - затягують гру

83 хв. П'яніч віддав пас-цукерочку на Деміровича. Той з лінії воротарського пробив у ближній кут - Лунін рятує

82 хв. подвійна заміна від Мілошевича - замість Ахмедходжича і Хайрадіновича вийшли Аднан Ковачевіч і Міралем П'яніч

81 хв. ва-банк йде Ребров - замість Бражка з'явився Роман Яремчук

80 хв. Яремчук готується вийти на поле

78 хв. жовта ще й Ахмедходжичу - відкладений фол

77 хв. дальній удар Мудрика - Шехіч відбив м'яч перед собою, але Довбик не встиг на добивання

76 хв. нарешті. Перші заміни від Реброва - замість Зубкова і Зінченка вийшли Олексій Гуцуляк і Руслан Маліновський

74 хв. де заміни від Реброва????

73 хв. якась сумбурна атака біля воріт боснійців. Зрештою удар Судакова блокують захисники

72 хв. уточнення по голу - записали автогол на Матвієнка

71 хв. наші збиваються на банальні навіси, але оборона гостей чисто виграє повітря

68 хв. ще один кутовий у нас. Цього разу розіграли - а результат той же. Мудрик подав в руки Шехічу

67 хв. перша заміна, але не у нас: замість Дедіча вийшов Елдар Чівіч

63 хв. простріл Мудрика зліва - та біля воріт нікого з наших немає

60 хв. Реброву треба неганйо вносити корективи у гру. Фланги дуже погано працюють

59 хв. Конопля грубо грає проти Газібеговича

56 хв. забивають господарі. Атака правим флангом. Дедів отримав м'яч у карному майданчику і пробив. М'яч летів повз ворота, та Хаджикадуніч вдало підставив ногу і підкрутив м'яч у дальній кут - 1:0

55 хв. кутовий у господарів. Також розіграли не найкращим чином

54 хв. знову безадресна подача Мудрика з кутового. Але пішла атака другим темпом і Михайло намагався навісом знайти голову Довбика - Шехіч добре грає у воротах і ловить м'яч

52 хв. Зубков справа віддав розріний пас в карний майданчик на Коноплю, та Юхиму пробити не дав захисник - буде ще один кутовий

49 хв. у нас кутовий, але гостроти біля воріт після подачі Мудрика немає

22:52. наш матч наразі єдиний без голів. Ось інші результати дня після перших таймів

Польша - Естонія - 1:0
Вельс - Фінляндія - 2:1
Ізраїль - Ісландія - 1:2 (наші суперники)
Греція - Казахстан - 4:0

22:51. дає свисток Цваєр - починається другий тайм

22:50. відпочили футболісти і повертаються у гру

22:38. статистика першого тайму

45 хв. нічого не додав Цваєр до першого тайму - відпочинемо 15 хвилин

44 хв. Джеко віддав направо Делічу - той у карному майданчику переклав м'яч з правої ноги на ліву і пробив - вище

43 хв. у наших останні хвилин 10 ні володіння немає, ні точних передач.

41 хв. Мудрик на замаху прибрав двох суперників і вирішив бити здалеку - третій захисник удар заблокував

38 хв. наші захисники прогавили ривок Джеко в карному майданчику - і лише Колашинац, що також біг на м'яч, завадив Едіну завдати прицільний удар - Джеко пробив вище

37 хв. після кутового господарів Хаджикадуніч небезпечно пробив головою - і Конопля вибив м'яч з дального кута воріт

36 хв. гостра така боснійців правим флангом. Демірович прострілив на Хайрадіновича, а тому трішечки не вистачило, щоби пробити по воротах

34 хв. могла бути контратака наших, але Судаков віддав занадто сильний пас на Мудрика

32 хв. і ще одна спроба Судакова зіграти на Довбика - перекушує Хаджикадуніч

30 хв. Судаков намагався пасом з глибини вивести сам на сам Довбика, але захисник читає і підставляє ногу під м'яч

26 хв. за розмови з арібтром попереджений Газібегович

25 хв. гостра подача Мудрика з кутового - але ніхто до м'яча не дістав

24 хв. у наших сиандарт справа. Мудрик виконує подачу і хтось з захисників вибив м'яча на кутовий

21 хв. але наша атака пішла другим темпом. Завершальний удар зльоту виконав Конопля - вище воріт

20 хв. Мудрик гостро прострілив зліва - захисники виносять м'яч

18 хв. Мудрик виконує високу подачу з лівого флангу - Шехіч ловить м'яч

16 хв. Хайрадінович зі штрафного подав кудись далеко-далеко

16 хв. Матвієнко руками притримав Деміровича - небезпечний стандарт зліва у боснійців

12 хв. наші оговталися після важкого стартового відрізку і починають контролювати м'яч

10 хв. розіграли наші стандарт. Судаков отримав м'яч перед карним майданчиком і пробив - вище воріт

9 хв. Колашинац грубо зіграв проти Зубкова

7 хв. а тепер вже гострота біля наших воріт. Круніч подав справа зі штрафного, а Хаджикадуніч головою не зміг прицільно пробити

5 хв. наші двічі за дві хвилини фолять в центрі поля

2 хв. поле сьогодні не найкращої якості. І поки що суцільна боротьба

21:47. починаємо. Стартовий свисток Цваєра - і наші розіграли м'яч у центрі поля

21:45. цікаво, шо Лунін не грав за збірну з 2022 року

21:44. а от боснійські футболісти гімн не співали

21:43. а тепер гімн Боснії і Герцеговини. Співає весь стадіон

21:42. "Ще не вмерла України". Співають всі наші гравці

21:41. команди виходять на поле. Будемо зараз слухати національні гімни

21:38. крім нашої гри сьогодні проходить ще п'ять півфінальних матчів кваліфікації. Вже завершилась гра у Грузії, де місцева збірна перемогла Люксембург з рахунком 2:0. У фіналі міні-турніру Грузія зіграє з переможцем пари Грузія - Казахстан

21:15. стартовий склад нашої збірної. Сергій Ребров довірив місце у воротах Андрію Луніну

19:47. дві години до гри. Команди вже прибувають на "Біліно Поле". Приблизно за годину Сергій Ребров визначиться зі стартовим складом на гру

16:44. сьогодні до Зениці також прилетів і президент УАФ Андрій Шевченко. Під час прогулянки він щось обговорював з Сергієм Ребровим

Сергій Ребров і Андрій Шевченко на прогулянці збірноїФото: УАФ

16:36. традиційно в день матчу футболісти збірного прогулялися вулицями приймаючого міста

Віктор Циганков хоч і не зіграє сьогодні, та разом з командоюФото: УАФ

14:29. таки не зіграє сьогодні Віктор Циганков

Заявка збірної України на гру проти Боснії і ГерцеговиниФото: УАФ

13:54. боснійську збірну очолює відомий у минулому сербський футболіст Саво Мілошевич. На передматчевій прес-конференції про гру він сказав наступне: "Ми постараємося вибрати найкращу тактику і зіграти максимально корисно. Ми повинні розуміти, що буде дуже важка гра, але ми знаємо, що повинні зробити, щоб перемогти. Я знаю, на що здатна наша команда, я вірю у своїх футболістів, і ми повинні показати все це на полі. Ми повинні грати таким чином, щоб знати - коли і що саме робити на полі. Має бути максимальна концентрація в усьому, інакше й бути не може. І найголовніше - це перемога. Взагалі моя ідея полягає в тому, щоб якнайшвидше переходити центр поля і добиратися до карного майданчика суперника. Я не прихильник того, щоб довго розігрувати м’яч. Що стосується збірної України, то ми добре вивчили суперника. Ми приділили достатньо уваги всьому, всім аспектам гри".

13:51. також багатьох турбує питання, чи зіграє Віктор Циганков. Сергій Ребров зазначив, що буде видно перед грою, та в разі чого, у команді достатньо кваліфікованих виконавців.

"Ми подивимося, як він почуватиметься. Ми маємо 28 футболістів. І є гравці, здатні зіграти на цій позиції. Та, в будь-якому разі, Віктор дуже важливий виконавець, ми сподіваємося на його швидке повернення", - підкреслив тренер

13:48. напередодні відбулася традиційна передматчева прес-конференція. Сергій Ребров поділився своїми очікуваннями від гри.

"Ми розуміємо, що буде важка гра на виїзді. Боснія стала п’ятою у своїй групі кваліфікації, але до цього матчу будь-яка команда може підготуватися й показати найкращий футбол. Тож ми готуємося до важкої гри. Боснія є сильною командою з хорошими футболістами. Ми повинні поважати опонента, але концентруватися на собі", - сказав керманич "синьо-жовтих"

13:43. боснійці зіграють у синьому комплекті

Форма збірної Боснії і Герцеговини на сьогоднішню груФото: УАФ

13:42. "синьо-жовті" зіграють сьогодні у жовтому комплекті форми

Форма збірної України на сьогоднішню груФото: УАФ

13:41. вітаємо з боснійського невеличкого містечка Зениця, де сьогодні чудова погода. За вікном +18. Правда, увечері буде трошки холодніше, але й при плюс 10 можна грати у футбол

Манчестер Сіті у дуже важкому матчі обіграв Челсі та вийшов у фінал Кубка Англії